Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy győri közekedésmérnöki...

Egy győri közekedésmérnöki diploma ér annyit mint egy BME-s közlekedésmérnöki diploma?

Figyelt kérdés
Győrben ahogy nézegettem a mintatantervet, kevésbé látszik mérnöki képzésnek. Legálábbis a pesti vagy a nyíregyházi képzéshez képest. pl. nincs hő- és áramlástan, se elektro technika. Nem minthogyha hiányozna, csak fura, hogy ezt ott nem oktatják. Ennek ellenére nagyon dícsérik.

#közlekedésmérnök-mérnök-képzés-egyetem
2020. febr. 24. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Hú pedig nem tudod mit hagynál ki a jó kis hő- és áramlástannal


Hát a BME-nek alapból olyan neve van, ami miatt egy kicsit kelendőbb a diploma, na meg persze az ipari kapcsolatok, pl KJK-n a MÁV-val, BKV-val stb.

2020. febr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát messzemenőleg BME!!!!
2020. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Ez annyi mindentől függ. Persze megvannak minden tudományágnak a neves egyetemei. Mint a műszaki tudományoknál a BME, a gazdaságtudományoknál a Corvinus. Ha itt valaki tehetséges az nagy valószínűséggel sokra viszi az életben. De aki ezeket az egyetemeket végig bukdácsolja és semmit sem tud a végére, az kevesebbet ér mint egy kevésbé elismert egyetem tehetséges tanulója. Szóval a neves egyetem nem garancia semmire.
2020. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

BME-n végeztem, gépészmérnöki karon, bő 15 éve.

A felvételi után első évben 400-an kezdtünk kb, ebből 5 év után olyan 50-60 ember diplomázott le. Egy év csúszással lediplomázott még kb 50 ember. Ezt ha jól megnézed 400:100, az egynegyede szerzett végül diplomát. 25%-a felvételt nyerteknek. Sok olyan barátom is kihullott, akik igencsak okosak voltak bizonyos területeken (mechanika, statika, hőtan stb..) de egyes ge--izős tantárgyak addig nyírbálták őket, amíg feladták és otthagyták. Mi akik végig küzdöttük joggal mondhatjuk, hogy emberes feladat volt! És ez még a régi osztatlan képzés, nem a BSC/MSC felbontás, és a 6. félév után kötelező volt két szakirányt választani, és mindekttőt elvégezni. Ennyit arról, hogy miért is komoly egyetem a BME.

Aki képes volt egy ilyen sz-rrá-szopa-ós egyetemen diplomát szerezni, az a jég hátán is megél, lehetetlen helyzetekben is feltalálja magát, és minden problémát megold, ezért keresnek minket BME-seket, és ezért ér sokat a diplománk!

2020. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilván való, hogy nem sz* arra az asztalra amiről eszünk. De nem szabad össz hasonlítani egyetemeket mert mind egy kicsit mást ad. M1 hogy hol végzett az illető, a munka helyén fog majd sokat tanulni.
2020. máj. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!