Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az általános iskolàk meghatáro...

Az általános iskolàk meghatározók egy életre vagy felesleges azon agyalni melyiket vàlasszuk?

Figyelt kérdés

Kistesom indul majd iskolàba.

A környéken számtalan àltalànos iskola van.

Templomi, katolikus, kéttannyelvü, olyan ami egyben van gimnàziummal is, müvészeti stb iskolàk.


De kb mindnek ugyanaz a profilja! Van nyelvoktatàs, informatika, torna, plusz foglalkozàsok pl tànc, sportok, ének, hangszerek, tanulmànyi cserediàk programok, nem egy suliban dràmatagozat is müködik.

Mindegyik egeszseges èletmodra tanit, adnak a tehetségfejlesztésre, vannak sikeres tanulmanyi/vagy sport versenyeket nyert diàkjaik, azaz nem kallodnak el a gyerekek, de arrol hogy pl 80% tölük kikerült diàkbol milyen felnöttek lettek pl honnan kerültek ki a leendö orvosok ügyvedek programozok leginkabb, azaz arrol hogy melyik lehet az a suli ami a legjobb alapokat adja, nem talàlok semmit.


Nem làtok különbséget a sulik közt!!Help!


CSAK annyit hogy pl egyhazi iskolakban ugye hittan is van ezeken felül, es CSAK annyi különbseget latok hogy egyik masik iskolanak borzalom béne atlathatatlan a weboldala es bemutatkozo oldala NINCS. Azaz a menükben olyanokra lehet csak kattintani hogy pl cserediakprogram, ebedbefizetes, tanulmanyi versenyek, események, beiratkozas, de SEMMI, egy szo nincs arrol hogy tulajdonkeppen milyen szellemisegben nevelnek oktatnak mik a hangsulyosabb területeik, vagy bàrmi bemutatkozas amihez màs iskolaknak külön egy egész hosszu oldal van annak szentelve hogy mikor jöttel letre mi a profiljuk stb.


De most ez alapjan dönteni/vàlasztani, hogy melyik sulinak milyen a weboldala..hàt...


De belegondolva meghatározo egy gyerek karrier szempontjabol vett kesöbbi tovabbtanulasaban hogy Melyik altalanos iskolabol került ki? Tehàt pl a gimnaziumok néznek olyat hogy pl egyik diàk x sulibol jött masik meh y bol es ez alapjan is mérlegelnek a jegyeken tul?

Vagy lehetseges hogy egyik altalanos suli jo alapokat nyujt,a masik nem?


2020. febr. 27. 09:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A családunk nem vallásos, de mégis olyan iskolába iratta a tesóm a gyerekét. Sokkal jobb az oktatás, meg rengeteg fiatal tanár van, már nincs az a gyöpösség. Szerintem jobb is jobb, mint a tankerületi (állami fenntartású) iskolák. A hittan csak egy adalék. Szülők között is egyre több a nem vallásos. Igaz nem elvárás, de a tesómék éves szinten 100 ezerrel támogatják a sulit, hogy megmaradjon a színvonal (tiszta rendezett termék, mosdók, eszközök). Nem elit iskola, de nem is egy gyűjtő.
2020. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Én hiszek abban, hogy egész életre meghatározó!


A tanító nénit nézd. Kedves? Aranyos? Csak ez számít, meg hogy a gyerekek milyenek. Az egyházi iskolákban általában válogatott a társaság és nagyobb biztonságban van a gyerek, kivéve ha valamilyen nagyon vaskalapos helyre sikerül beadnod.


Tök mindegy, hogy milyen szakkör stb. van a suliban. Csak a szeretetteljes, elfogadó légkör számít az alsó 4 évfolyamban. Esetleg érdemes matek vagy angol szakos osztályba adni, de az ilyen szakkörök, sportok másodlagosak.

2020. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nincs ismerősöd, akinek a gyereke egyik v. másik iskolába jár..? A személyes tapasztalatok szerintem fontosabbak, mint hogy milyen a weboldal...


Mi konkrétan tanítónéni miatt mentünk egy bizonyos iskolába, osztályba. Igen, FONTOS az első pár év!

Nem a karrier szempontjából (ez ilyen kis korban még irreleváns), hanem hogy milyen pozitív, ösztönző benyomásokat kap. És persze nem elhanyagolható a "gyerekanyag" sem, akik az osztálytársai lesznek. Azaz: hogy motiváló vagy lehúzó környezetben lesz. Emiatt az egyházi iskola szerintem jobb. De ha ti egyáltalán nem vagytok vallásosak, akkor nem tudom, van-e értelme ilyenbe íratni....

2020. febr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Minden tapasztalatot meg lehet haladni, de a traumatizálókat nehezebben.


Az iskola önmagában egy elég súlyos hátráltató tényező (már nem a tudás megszerzését, hanem a diákok idomítását értem ezalatt), ezért célszerű olyat választani, ahol kevésbé szigorú és vaskalapos a hozzáállás.

2020. febr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Minden àltalànos sulinak van adatlapja a facen is most làtom.


Egyik iskola kedvelöinek szàma(templomi altalanos iskola remek bemutatkozo oldallal a weboldalan!!!az iskola 2/3 -a sikeresen felvetelizik tovabbtanulni gimikbe, rengeteg vizualis mozgasos oràjuk van hogy a gyerekekben fenntartsàk a kivancsisagot): 56 fö aki kedveli facen


Masik sulié(katolikus altalanos isk ÉS gimnazium, a lehetö leggàzzabb a weboldaluk, bemutatkozas nincs(!), a menüpontjaik el vannak irva, de pedig ez évben is frissitve) 646 fö kedveli


Harmadik suli(Csak sima altalanos iskola de kéttannyelvü, de a nyelvoktatas az törtenelem, technika, rajz oràkra terjed csak ki) kerekitve 1300 fö kedveli.



Ilyenek es hasonlo szempontok szerint ne itelkezzem?

2020. febr. 27. 10:36
 6/23 A kérdező kommentje:
Eddig egy suli nyilt napjara sikerült eljutnunk csak. (Mert egy napra tette több iskola is..)a ket tannyelvüben nekem nagyon lestrapaltnak tünnek a tanárok es ami fusztralt hogy hadar az alsotagozatos tanar es nem ejti tisztan a szavakat. De ez alapjan sem tudom igy.
2020. febr. 27. 10:38
 7/23 A kérdező kommentje:
Egyhazi sulikban is van màr elsötöl nyelv es napi szinten tornaora.
2020. febr. 27. 10:39
 8/23 anonim ***** válasza:
Menj be és ismerkedj meg a tanító nénikkel, illetve beszélgess szülőkkel. A tanító néni annyira meghatározó, hogy a többi eltörpül ezek mellett.
2020. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Azert van napi szintu tornaora, mert kotelezo :D

En egy atlag altiba jartam, neptancorak voltak pluszban 1. es 2. osztalyban, harmadikban amint lehetett le is adtam, annyi tobbletet adott az iskolanak hogy minden remdezvenyen (most mar hallom) rosszul szolo hegeduvel kisert tancprodukciokat mutattak be kotelezo jelleggel, plusz van az epuletnek ket tukros tancterme. Az orakrol annyit, hogy a tanarno megszolt a frufrum miatt, mert "egy igazi lany nem takarja el a homlokat", es onnantol el kellett csatolnom.

Maga az oktatas kozepes minosegu volt mindenbol, nyelvbol viszont tragikus. Voltak jobb es rosszabb tanaraink. Es sajnos nem egy traumatikus elmenyem is maradt onnan.


Az a baj, hogy a jelen oktatasi rendszerben nem tudsz olyan iskolat valasztani, hogy a gyereket egeszsegesen neveld fel, ne seruljon a pszicheje. Gimnazium vegen jarok, latom az atlag diak allapotat. Vannak akiknek csak a mentalis problemak, vannak akiknek a fizikaiak is jutottak.


Egyedul a kettanos/nyelvi iskolaknak latom hasznat, a nyelvtudasnak hatalmas elonyei vannak es tragikusan tanitjak atlag helyeken. Gimnaziumok nem nezik csak a felveteli pontokat es jegyeket, de egy normalisabb iskolaban jobb esellyel produkal a gyerek jobbat. Ha nem vagytok vallasosak akkor egyhaziba nem adnam, nagyon lekorlatozza az onkifejezest.


Ja, es ha az egyik nem valik be, ne feljetek valtani. Nyolc meghatarozo evrol beszelunk. Nem karrier, hanem lelki szempontbol.

2020. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

# 5


Te most tényleg egy FB oldal alapján akarsz döntést hozni...??


Egy csomó iskolának nincs is ilyenje.... Mondjuk ha én lennék igazgató, az én iskolámnak se lenne!

2020. febr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!