Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az iskola bármely tagjánál...

Ha az iskola bármely tagjánál diagnosztizálják a koronavírust akkor minket joggal zárhatnának karanténba?

Figyelt kérdés

Ma az osztályfőnöki órán szóba esett a koronavírus téma és az ofőnk azt állította, hogy összehívtak egy pedagógus gyülekezetet ahol megbeszélték a fontosabb dolgokat. Ez alatt pedig szóba esett a koronavírus és azt vitatják, ha ne adj Isten valakinél aki ide jár (legyen tanár vagy diák) diagnosztizálják, minket nagy eséllyel azonnal karanténba küldenek. Állítólag szülői értekezlet keretében is meg lesz ez a téma említve amely hamarosan összeül... Én azonban kicsit tartok ettől. Egyrészt semmi kedvem más hülyesége miatt kórházba feküdni... másrészt azt, hogy fogják megoldani, hogy az iskola 240 tanulóját bezárják??

Én szerintem ez már nagyon túl van tolva. Mi alapon vitetnek el amúgyis? Ez mennyire jogos? Állítólag ez mind az iskola igazgató javaslatára működik.



2020. febr. 28. 21:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Gimnáziumról van szó
2020. febr. 28. 21:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz, szinte lehetetlen lenne kivitelezni, főleg nálunk mert kb 700 diák jár a suliba, akik hazavihetik a vírust a családjuknak, továbbadhatják stb. Ennek ellenére ez lenne a megfelelő lépés de tudjuk hogy Magyarországon milyen "hatékonyak" az intézkedések és az egészségügy...
2020. febr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Bezárják az iskolát, ti bent maradtok. Bentlakásos rendszerben folyik tovább a tanítás.

Hogy hol fogtok aludni, az már más kérdés.

2020. febr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szerintem leginkább azt mondanák mindenkinek, hogy 2hétig maradjon otthon akkor is ha nincs baja, és addig bezárnák az iskolát
2020. febr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a koronavírusnak a tüneteit elvileg 100ból 80 ember szinte észre se veszi, gondolj bele hányan lehetnek tudtukon kívül fertőzöttek. Szerintem réges rég itt van Magyarországon is. Lehet ha van egy barátod aki éppen köhög vagy lázas akkor koronavírusos. Jobb ha az ember csendben elmegy betegszabira, és otthonmaradva megvárja amíg meggyógyul. Ez a karanténezés nagyon gáz, semmit sem ér, úgyis mindenki megszegi, csak csinálják a feszkót. Utazni még nem mer elmenni az ember, mert a végén még nem tud hazajönni. Ez szerintem a 21. század, ha nem a világtörténelem leg túlzásbavittebb műbalhéja. Nem tagadom, szörnyű tragédia, ha valakinek a rokona éppen az áldozatok közé tartozik, de ez egy sima influezából kifolyólag is megtörténhet.

Nálunk amúgy, elvileg az lenne a protokoll, hogy mindenki önkéntes karanténba kéne vonuljon 2 hétre otthon, mást nem nagyon tudnának tenni.

2020. febr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!