Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS! Berzsenyi nyelvi szóbeli?

SOS! Berzsenyi nyelvi szóbeli?

Figyelt kérdés

A Berzsenyibe megyek majd nyelvi szakra szóbelizni, erről lenne pár kérdésem, ha valaki tudna segíteni.


-a magyar résznél miket kérdeznék?

-többen vagyunk bent a teremben, vagy mindenki egyedül megy majd be?

-az angol rész hogyan zajlik?


összesen 131 pontom van, szerintetek fel fognak venni? kb. hány pontos szóbeli kéne? egyébként szigorúan pontoznak? mik a szempontok a pontozásnál?



2020. márc. 3. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!

nekem is 131 pontom volt anno, felvételiztem nyelvire (mindhárom részre), biosz-kémiára és humánra. A nyelvi szóbelimen 50 pontot kaptam, így voltam olyan 15-21. hely környékén, bár azóta picikét feljebb mentek a ponthatárok.


Magyaron igazából csak egy feladatlapot kaptam mondatelemzéssel, helyesírással és azt hiszem, összetett szavak alkotásával. Egyáltalán nem volt nehéz, bár az előttem lévő a mondatelemzésnél szenvedett egy kicsit (mindenképp nézd át az ok- és célhatározó, illetve az állapot- és módhatározós részt, olyan mondatra kifejezetten emlékszem, amiben ez volt). Lehet, hogy még volt valamilyen definíciós rész is, erre nem emlékszem, de ha volt is, akkor is valamilyen nagyon egyszerű feladat volt csak. Egyébként ha kellenek jegyzetek, szólj csak nyugodtan, nagyon jó magyar tanárom volt általánosban, így a nyelvtanos résszel egy picike problémám se volt.


Többen vannak a teremben, egy valaki felel és egy vagy két ember írja addig a nyelvtanos lapot.


Az változó, hogy nyelvtannal vagy angollal kezdenek a tanárok, szóval ez bizottság függő. Az angolos rész is halvány már nekem, de az biztos, hogy kell magadról beszélni és van képleírás is.


Általában egy nyelvtanos és egy angolos tanár van bent, és jó esetben olyan tanárt fogsz ki, akinek nem túl borzasztó a kiejtése, mert sajnos benne van. De ne ijedj meg, minden tanár beszéde érthető (amennyire én tudom) csak kicsi nehezítő tényező, hogy nem lehet mindig teljesen érteni, amit mondtak. Ha látják rajtad, hogy nem világos a kérdésük, akkor megkérdezik máshogy, szóval segítenek mindenben:)


Szurkolok nagyon a felvételidhez, és remélem ezek a 2 éves tapasztalatok, még ha kevesek is, de segítenek valamennyire a felkészülésben!

2020. márc. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, hogy válaszoltál, iszonyatosan izgulok, amiatt hogy nem fognak felvenni. remélem nekem is olyan jól fog sikerülni a szóbeli, mint annó neked. megegyszer köszi<3
2020. márc. 4. 11:07
 3/3 anonim ***** válasza:
nincsmit, és örülök, hogy segíthettem:) nem kell izgulnod, mert mindenki segíteni fog majd
2020. márc. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!