Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire fontos az átlag a...

Mennyire fontos az átlag a PhD képzésre való bekerülésnél?

Figyelt kérdés
Teljesen össze vagyok törve. Az idei vizsgaidőszakban kaptam egy rossz jegyet, pedig idén elhatároztam, hogy feljebb viszem az átlagom. Most úgy 3.5 körül van. Osztatlan képzésre járok, és a jegyeim az első három évben nem voltak valami fényesek. Annyira szeretnék doktori-t csinálni, de félek, hogy a jegyeim miatt nem tudok majd. Tudom, hogy általában minimum 4-es átlagot kérnek. Neketek akik már a doktori-t csináljátok mindig szuper jegyeitek voltak?

2020. márc. 6. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem 4-es átlag kell, hanem min. "jó" minősítésű diploma (ami általában 3,51-től van) - Nekem 4,50 volt, a diploma 4,51-től lett volna kitűnő:D Nem számított. A "jó" minősítés legyen meg, az feltétel szokott lenni.
2020. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oh, ezt eddig nem tudtam, hogy így működik. Az számít valamennyire, hogy az első két évben voltak rossza jegyeim és utána fejlődő tendenciát mutatok? Ha mégsem lenne meg a kívAánt átlag, akkor tudok kompenzálni valamivel, vagy ilyenkor már alapból elvetik a jelentkezést?
2020. márc. 18. 10:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ... milyen PhD, milyen téma, hányan jelentkeznek?
2020. márc. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a dok iskola követelményeit.


Nagyrészt 50%-ban kutatási terv, személyes interjú, 50%-ban diplomajegy, cikkek, TDK, konferenciáak.


Senkit nem érdekel ha volt pár kettesed anno.

2020. márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A SOTE/SZTE Gyógyszerésztudományi Iskolája érdekelne.
2020. márc. 18. 11:02
 6/7 A kérdező kommentje:

A DOK Iskola követelményei között természetesen szerepel, hogy nézik a tanulmányi átlagot, az azonban már nincs kikötve, hogy mennyi az annyi ( bár nyilván minnél magasabb annál jobb).

Arról vannak hivatalos statisztikák, hogy mennyien jelentkeznek egy helyre?

2020. márc. 18. 11:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk SOTE Idegtudományon volt részletes táblázat, mi mennyi pontot ért.


Illetve ismerősök által tudtam, 18 hely volt és 20 ember jelentkezett.. lényegében mindenkit felvettek. Csak azt nem aki nagyon távol volt kutatástól.


Azért durva emberek jelentkeztek. Első 7 hely full max pont. Azaz cikkek, poszterek, előadások, OTDK nyeremény, stb...


Én csak valami 13. voltam 5-ös diplomával, 2 éves kutatási tapasztalattal, 4 poszterrel, és egy szabadalommal. + jó kutatási tervvel.

2020. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!