Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e esély az Egyetemi...

Csigabiga2020 kérdése:

Van-e esély az Egyetemi Katolikus Gimnáziumba bekerülni az ideiglenes felvételi jegyzék 166. helyéről? 100 a felvételi keret.

Figyelt kérdés
Az elmúlt évekből szeretnék információkat kérni. Az utolsó felvett rangsorszáma érdekelne. Köszönöm szépen.

2020. márc. 10. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Esélytelen! Tele van előre befizetett fideszesekkel a hely.
2020. márc. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tavaly a 191. volt az utolsó a rangsorban, akit felvettek, az előző tanévben pedig a 200 (a 4 évfolyamos gimnáziumi képzésre).

Az OH oldalán tudod ezt megnézni, ha itt beírod a suli nevét: [link]

és a találatnál jobb oldalon a kis nagyító ikonra kattintasz, az oldal alján lesz egy „Az intézmény középfokú telephelyeinek középfokú beiskolázási adatai az elmúlt két tanévben:” nevű link, az alatt vannak a táblázatok.

2020. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a második válaszolónak, utánanéztem és rendkivül hasznos adatokat találtam a megadott helyen(más gimnáziumok felvételi és egyéb adatait pl. érettségi eredményeket is meg tudtam nézni).
2020. márc. 10. 12:44
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyébként elirtam, a 168. vagyok, csak a pontosság kedvéért, bár ez nyilván csak engem érdekel.


Majd megirom április végén, hogy felvettek-e, mert gondolom a későbbiekben is lesz olyan, akit érdekelni fog hasonló helyzetben, hogy végül is hogy alakult ezzel a magas sorszámmal a bejutás.

2020. márc. 10. 13:05
 5/9 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Felvettek végül?
2021. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, mert végül nem jelöltem meg első helyként. Ennek az volt az oka, hogy az ideiglenes listában többen ugyanazzal a sorszámmal voltunk feltüntetve (más sorszámmal is előfordult) és , amikor ezzel kapcsolatban írásban érdeklődtem, mert aggódtam, nehogy adminisztrációs gond legyen a végén a sorszámegyezésből, egész egyszerűen semmiféle válaszra nem méltattak. Egyébként később a KIFIR rendszerben utánanéztem, akkor a 191.-es sorszámú jelentkezőt is felvették, tehát bekerültem volna. De jobb így, igaza volt az egyik kommentelőnek: full Fideszes hely, médián biztos nem bírta volna se a gyomrom, se a lelkem, se az igazságérzetem , ha pl. az M1 vagy Hír Tv hazugsággyára szóba került volna, lásd jelenleg a Tanítanék Mozgalom és Noár híradásainak semmibe vétele, a lakosság tájékozatlanságban tartása. Szerencsére a mostani (szintén egyházi!!, római katolikus) gimnáziumom tanárai, vezetősége nagyon normálisan áll hozzá a témához (2022. októberi tüntetés és polgári engedetlenségi sorozat, élőláncban részvétel...), így itt jól érzem magam.
2022. nov. 8. 18:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Hova jársz most kedves Kérdező? Jó hely? Ajánlanád másoknak is?
nov. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 7.!

Jól érzem magam, idén fogok érettségizni ebben az egyházi, római katolikus gimnaziumban. Gyakorlatilag minden tanárom rendszeresen kifejti véleményét a ki alakult helyzettel kapcsolatban az órákon, egy - egy megjegyzésről van szó, nem kifejezetten beszélgetés a státusztörvényről, stb. Például matek óra:egyik törtnél 3/4 volt az eredmény, ekkor félig hátrafordult a tanárunk és megjegyezte, ezt az eredményt a mai Magyarország jó ideje ismeri, úgy látszik nagyon tetszik a magyaroknak, bár tudná kinek, mert 4 évente mindig ezt hozzák ki a szavazáskor. hogy Rengeteg ilyen cinikus megjegyzés hangzik el, mi meg pontosan ~értjük az elkeseredésüket, mert nagyon szépen kiálltak Noar és a tüntetésen mellett is, a reggeli sorfalakhoz ők is elkísértek bennünket anno. De soha nem fogom ide leírni az iskolám nevét, mert nem tudhatom ki kérdezi, vagy később ki olvassa. Nem szeretnék a tanáraimnak esetleg egy vizsgálatot a fejükre. Mert pontosan tudom, hogy mi zajlik manapság...viktatúra. Ezzel be is szeretném zárni ezt a kérdés-válasz sorozatot, köszönöm szépen aki érdemben korábban segített és érdeklődött. Én tanár szakos egyetemista leszek és ígérem, soha nem felejtem el, amit a! jel mellett tüntetve láttam, megéltem. Meg fogom oldani, hogy tanítsam majd a diákjaimnak, mi történt ebben az országban ezekben az években. Mert remélem egy fecske is csinált nyarat-csak ki kell várnunk a nyarat!!! Isten áldjon mindenkit!

nov. 29. 06:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ. Csak azért kérdeztem, mert épp iskolavaltas előtt állunk, és szeretnénk olyan gimibe kerülni, ami jó. Sikeres érettségit kívánok neked. 🙏
nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!