Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány volt egyetemistának...

Hány volt egyetemistának nincs nyelvvizsga hiánya miatt még a diplomája?

Figyelt kérdés

2020. márc. 12. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
2019 őszi adat szerint állítólag 90 ezer(!)
2020. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

És ebből a 90%-a köszöni szépen jól van. Dolgozik, diplomásként. Nem a nyelvvizsga papír váltja meg az életet. Ismerősőm is, igazgatóként dolgozik egy üzembe, úgyhogy a diplomáját nem kapta meg. Mondta, hogy nem is érdekli. Innentől kezdve, ha önéletrajzba beleírja, hol dolgozott és milyen pozicióba akárhová felveszik.


Szóval ennyit ér a nyelvvizsga. Én nem értem miért nem törlik el. Ha a cég megköveleteli a nyelvtudást akkor úgy is csak olyanokat fog felvenni. A nyelvvizsga meg alapból nem ad nyelvvtudást.


Nekem is van németből nyelvvizsgám és egy kukkot se tudnék már mondani......

2020. márc. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Na ezért lett volna jó ötlet, ha mégis bevezetik, hogy csak az mehessen egyetemre, akinek a nyelvvizsga a kezében van.

Nem is tudom, mit csinálnék, ha fizetem a gyerekem egyetemi tanulmányait évekig és egy ilyen miatt kuka lenne az egész, mert nem képes letenni egy nyelvvizsgát.

2020. márc. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Zolály ***** válasza:
59%
Hát most már konvergálni fog a nullához a számuk.
2020. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

"Nem is tudom, mit csinálnék, ha fizetem a gyerekem egyetemi tanulmányait évekig és egy ilyen miatt kuka lenne az egész, mert nem képes letenni egy nyelvvizsgát."


Nem lenne kuka, mert a tudást megszerezteni. Az államvizsgát megcsinálta. És már az államvizsga elvégzésével elvégezte az egyemet, ergo bárhová felveszik dolgozni (ami nem követeli meg a folyékony nyelvtudást). Szóval nem megy a kukába.

2020. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Konvergálni fog a nullához. Csak azt árulja már el nekem valaki, hogy miért volt olyan k..va fontos most ezt meglépni?! Ja mert bebukott a diplomamentő akciója is a kormánynak, így odaadják most a semmire és nem lesz vele gond egy darabig.

Nem véletlenül van kiakadva az összes többi diplomás ezen a 75000-ren kívül. Vicc.

2020. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem a mentő programmal volt a gond, hanem hogy magas volt az elvárás a semmire. Le kell vinni 40-50% a megfelelt szintjét és mindjárt jobb lett volna. De a nyelvvizsgaközpontok és az egyetemek is elbaltázták az egészet. Most a fagyi visszanyalt.
2020. ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
Nincs minden diplomás kiakadva. Miért lenne? Az a 75 ezer ember ugyanúgy végigjárta az egyetemet, abszolvált, államvizsgázott. Miért ne kaphatná meg az államvizsgát? Régne se kellett nyelvvizsga, őket nem szidjuk, hogy nyelvvizsgázzanak?
2020. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

# 7/8

Ne viccelj már! A gyerekeim még a középiskolás éveik elején letették a nyelvvizsgát és nem volt egyáltalán kiemelkedő teljesítmény, sokan mások is letették.

Az egyetemisták nagy része is gond nélkül meg tudja ugrani a szintet. Nehogy már a 20% miatt vigyék le a százalékot, akik képtelenek ennyi teljesíteni! Nevetséges!

2020. ápr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

# 8/9

Nem kell idekeverni a régi diplomásokat, nekik eleve nem volt feltétel. De akinek az volt és ennyi év alatt nem volt képes letenni, de még megpróbálni se (diplomamentő program sikertelensége), az egyszerűen nem érdemli meg. Gondolom az ilyenek mind végigbukdácsoltak az egyetemet. Ja, nem, ilyenkor jön az, hogy de hát nincs nyelvérzékem. Aha.

Ráadásul járványügyi , gazdasági intézkedésként dobják be? Csak simán ezt a koloncot a nyakából le akarta vetni a kormány, tovább nem kell vele foglalkozni és egy forintjukba sem kerül.

2020. ápr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!