Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veszélyben az érettségik?

Veszélyben az érettségik?

Figyelt kérdés

Én már nem vagyok középiskolás, de jelentkeztem, mert újra érettségizni szeretnék egy tárgyból. A jelenlegi egészségügyi helyzetet elnézve azonban, és ha bezárnak az iskolák, akkor az érettségiket elhalaszthatják, mondjuk mert a 12.-eseknek nem volt elegendő idejük felkészülni, vagy esetleg a a fertőzésveszély miatt, ha addigra odáig fajulna a dolog?

Várható bármi ilyesmi, szerintetek?



2020. márc. 12. 22:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Ha bezárnák a sulikat, akkor még inkább lenne idejük felkészülni, mert érdemében semmit nem tanulnak már az utolsó két hónapban kb, amit otthon nem lehet. S így még gyakorolni is lehetne.

Amúgy ahoz, hogy ne legyen érettségi kb teljes karantén és kijárási tilalom kellene.

2020. márc. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Technikailag nem bezárnak, hiszen a tanároknak be kell járniuk dolgozni. Gondolom az lesz majd, hogy valamilyen módon eljuttatják a tananyagot a diákoknak és ők otthon felkészülnek belőle az érettségire, amit a korlátozások utáni hónapokban megtartanak.
2020. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Itt komolyabb problémák lesznek, mint az érettségi. Ha most nem kapják össze magukat, és nem próbálják meg normálisan megfékezni, akkor eléggé szarba leszünk szerintem. Olaszba 10% halálozási arány van majdnem. Ez rosszabb, mint a spanyol nátha. Az orvosoknak kell eldönteni ki éljen és ki haljon meg. Szerinted itthon mi lesz ezzel a jelenlegi eüvel? Nagy szarba van a kormány is. Azt se tudják mit csináljak. Össze vissza -beszélnek. Máshol is vannak fertőzöttek, mindenki beszél róla, de egyszerűen nem ismerik el...
2020. márc. 13. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
3 különböző forrásból is hallottam ugyanarról az esetről, hogy valakit korona virus vírus pozitív teszt miatt vittek el. Mentőstől, ápolótól, dolgozótol. A kormány mégsem teszi nyilvánosságra ezt. Szerintem a rendkívüli allapot kihirdetése miatt, csöndre utasítja a szervezeteket, akár a médiát is.... és még hány ilyen eset lehet?
2020. márc. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
A kormány titkolózik, szerintem több a beteg, mint amit bejelentenek! Egyelőre a pénzt menekítik szerintem, aztán záratják be az iskolákat! Ha bezáratják, akkor ugye évismétlés, érettségi ugrik, felvételik ugranak.
2020. márc. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó: ez igazán primitív válasz volt, ami abszolút kishitűségre vall.

Pontosan reprezentálja a magyar mentalitást.

S, pont ez a hozzáállás az, amiatt az ország olyan nagy gondban van/lesz a jövőben.

2020. márc. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a legrosszabb, ami történhet, hogy későbbre halasztják. Egyelőre nem hiszem, hogy a szeptemberi képzések ne indulhatnának el időben. Több idő lesz tanulni.
2020. márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

"valamilyen módon eljuttatják a tananyagot a diákoknak"

Mármint a tanárok? Ahhoz eszközöket kellene biztosítani nekik otthonra, munkaeszközként. Ehhez képest se "céges" mobiljuk, se "céges" laptopjuk, se "céges" internetelérésük, se semmi hasonló. Saját zsebből nem kötelezhetőek rá, hogy ezeket mind előteremtsék ahhoz, hogy a munkájukat el tudják végezni. De még ha lennének is ilyen eszközök: az se nagyon életszerű, hogy az iskolai rendszergazda (ha egyáltalán van ilyen az iskolában, mert nem mindenhol van!) kijárkáljon minden tanár lakásába beüzemelni ezeket, meg karbantartani.

Stb.!

2020. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó: nagyon remélem, hogy késleltetve, de meg tartják az érettségit.
2020. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

Hogy a kérdésre is legyen válasz: igen, előfordulhat, de egyelőre senki nem tud semmit.

A jogszabályok nem nyújtanak útmutatást ilyen esetre. Ha változtatni kell valamit, a kormány egyedi döntést fog hozni, amit ennyi idővel előre még ők se tudnak.

Egyelőre ezen nincs értelme agyalni és találgatni. Készülj az érettségire, és ne betegedj meg.

2020. márc. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!