Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy iskolában az egyik diák...

Egy iskolában az egyik diák anyja vírusos lett és a diákokat együtt tartják a vírushordozó gyerekkel! A diákok polgári engedetlenségi mozgalmat szerveznek! Vajon ez átterjedhet az egész országra?

Figyelt kérdés
Megbuktathatják ezért a diákok orbánt?

2020. márc. 13. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Álmodik a baloldali nyomor.. :D
2020. márc. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Az engedetlenségi mozgalom önmagában nem legalizál semmit, tehát beírhatják igazolatlan hiányzásnak. És nem, nem fog átterjedni az országra.
2020. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es. Nem terjed el? Facebookon már mindenki lázad, már két másik iskolában is sztrájkba léptek a tanulók a kormány döntése ellen!
2020. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


terjed a botrány!

2020. márc. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Mivel senki sem tudja pontosan, valójában hány fertőzött van, szerintem az a felelőtlen, aki legyint ezekre a dolgokra. Példaképp: Wuhanban akkor döntöttek a lezárásról, amikor egy nap alatt 400 beteget regisztráltak – de utólag már látszik, hogy akkor valójában napi 1500 új megbetegedés volt… és ezek csak a khm, tán nem túl megbízható kínai kormány által kiadott adatokra alapozva.

Szóval az itteni 19 regisztrált betegnél jóval több van valójában.

Azzal, ha minél hamarabb pár hétre bezárnák a sulikat, szépen csökkenteni lehetne a terjedést, persze ehhez az emberek szabálykövetése is kéne, hisz látju, az olaszoknál jóval gyatrább hatása lett, mivel rebelliskedtek. (Megjegyzem, aki most moziba megy, az sem normális. Értem én, hogy kicsi az esély, de minek kockáztatni?)

A kérdésre válaszolva: szerintem nem fog átterjedni az országra, én arra tippelek, hogy legkésőbb jövő héten bejelentik a sulik bezárását (3 hétre + az 1 hetes tavaszi szünet).

Orbánt pedig majd a kövi választásokon kell megbuktatni. Bár az is lehet, hogy bekajáltatja a néppel, hogy az ellenzék tehet a vírusról is. ;)

2020. márc. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. A gimisek is visszább vehetnének! Valahogy ez az a korosztály, akiknek mindig csak jogaik vannak: tanárokkal, szülőkkel, most már a hatóságokkal szemben is!

2. Értem én, hogy a tanárok meg vannak ijedve, ők a legveszélyeztetettebbek, amíg tanítani kell. De jelenleg egy kistelepülési általános iskola bezárására tényleg nincs ok. (Nagyvárosokban, elsősorban Budapesten és Debrecenben, már más kérdés.)

3. A bezárás csak idő kérdése. De megmondta a kormány, ha bezárnak, az a tanév végét jelenti, és 2 hetes bezárásnak semmi értelme, mert a helyzet a következő 2-3(-4) hónapban csak rosszabb lesz. Ahol most azt mondják, hogy 10-14 napra zárnak be, ott biztos hosszabbítás lesz.

4. Ha még gimis lennék, akkor én azért szorítanék, hogy minél tovább járhassak suliba, hogy elkerüljek egy esetleges évismétlést, és pótlással megoldható legyen az elmaradás.

5. Ha bezárják a sulikat, azzal együtt korlátozó intézkedéseket vezetnék be az emberek mozgásával kapcsolatban, mert ha a gyerekek és az egyetemisták ezután plázázni kezdenek meg kirándulgatni meg kocsmázni, akkor még rosszabb lesz a helyzet, mintha tanulnának.

Meg kellene már érteni, hogy ez nem vicc, és nem vakáció!

2020. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eközben a gimnázium igazgatója megpróbálta eltussoltatni az ügyet! [link]
2020. márc. 13. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Most mondták az operatív törzs tájékoztatóján, hogy ők maximálisan megbíznak a járványügyi szakemberekben, és ha szerintük csak a fertőzött anya gyerekét kell vizsgálni és őt kell karanténba tenni (nemhogy az iskolatársakat, de más családtagokat sem vizsgáltak), akkor ez így van jól.

Szóval nyugalom, kormányunk és pártunk a helyzet ura! :)

2020. márc. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as: most mit mondjon? A kormány politikai vezetőkből áll, akiknek szakemberekre kell hagyatkozniuk. Arról nem ők tehetnek, hogy a szakemberek mennyire (nem) állnak a helyzet magaslatán (ezt nem az iskolabezárás, hanem a "kontaktkutatás", és az új gyanús esetek kezelése kapcsán mondom).

Ha meg átnyúlnak a "szakma" feje felett, akkor az a baj.


Az iskolákat MÉG hagynám, de sokkal többet tesztelnék, és sokkal több embert küldenék házi karanténba!

2020. márc. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit mondjon? Állítsanak ki kompetens szakembereket, és az ilyen kérdésekre ők válaszoljanak. Persze tudom, sok ember az orvosokkal is úgy van, csak írja fel a gyógyszert, nem kell a duma, hogy mitől van a betegség, mit lehetne tenni ellene, stb. De nem hinném, hogy egyedül vagyok azzal, hogy jobban esne, ha értelmesen elmagyarázná valaki ilyenkor, miért nincsenek veszélyben a gyerekek egy ilyen esetben.

Persze most már ez az ügy lecsengett, hiszen minden suli bezárt, de azért gondolom lesz még pár olyan szitu, amikor a politikai maszatolás csak felbőszíti az embert.

2020. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!