Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen kell állatoka...

Orvosi egyetemen kell állatokat boncolni?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy orvosi egyetemen kötelező állatot boncolni? Félreértés ne essék az emberi boncolással semmi problémám nincs de állatot képtelen vagyok bántani. Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. márc. 13. 18:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
14%

nem kell ide orvosi. én biosz szakos voltam és kellett állatot boncolni igen. csirke hal béka galamb rovar stb

és igen, voltak állatok amik előkészítve jöttek vagyis elkábítva de nem megölve és a boncoló ölte meg.

nem orvosin

akkor orvosin szerinted?

2020. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Leginkább az a kérdésem, hogy mennyi ennek az aránya, mert voltak olyan információim is hogy jó pl oda raknak eléd egy marha szivet, de úgy tudtam hogy szerencsére ilyenek már nincsenek hogy egy elkabitott békát eléd raknak és akkor...
2020. márc. 13. 18:57
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy kell állatot boncolni. Se élőt, se elkábítottat, se halottat.
2020. márc. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Az egyetlen állati eredetű dolog, amivel találkoztam emlékeim szerint, az talán élettan gyakorlaton egy kis üvegcsében volt talán patkány simaizomszövete, de olyan kicsit volt, hogy kb alig láttam, semmi felismerhető nem volt rajta. Illetve műtéttanon disznó csülkökön meg belen kellett ölteni, metszést végezni, csomózni, ilyenek. De ha egy hentes pult előtt nem lesz rosszul, akkor azon se.
2020. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ igazából erre volt szükségem. Ahhoz még erőt veszek magamon hogy maga a szerv/szövet ott van előttem de maga a "gyilkosság" már nem menne. :D
2020. márc. 13. 19:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy fél-1 centis kis husidarabot képzelj el, amire még valami madzag is van kötve, amivel tudják mérni az izom feszülését, miközben uterotonikumot vagy tocolitikumot borítottunk rá. Szóval túl sok kontakt nem lesz vele, amúgy is csoportmunkák ezek többnyire munkamegosztással. Az ilyen pipettázós dolgokban teljesen vakon voltam többnyire, szóval én a grafikonrajzolásokat vállaltam inkább :)

Mondjuk ez már régen volt, lehet mostanában újabb feladatok vannak, de nem hinném, hogy sokat változott a helyzet.

2020. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a válaszokért és köszönöm. Rengeteget segített! :)
2020. márc. 13. 19:59
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk (2013-ban kezdtem a Semmelweisen, idén végzek, ha a járványügyi helyzet engedi) élő, altatott patkányon, nyúlon és harcsán is kellett kísérleteket végezni élettanon és műtéttanon, ha jól emlékszem összesen 3 ilyen alkalom volt az egész képzés során, de nem volt kötelező, ha valaki lelkiismereti okból nem ment be, az nem is számított hiányzásnak.
2020. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Élettanon egyetlen egyszer kellett patkányt boncolni egy feladathoz, de nem személyesen a hallgatóknak, hanem már a gyakorlatvezető által "előkészítve" érkezett az állat.

Sebészeten egyszer csirkecombot varrtunk, de nem nekünk kellett levágni hozzá a csirkét :D Megvette az intézet ugyanazokat a csirkecombokat a teszkóban, amit Mari néni is sütött az ebédjéhez és azon varrtunk.

2020. márc. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Élettanon 2x volt patkányos kísérlet, igazi patkánnyal. Abból 1 "boncolás", amit csinálhattunk mi, hallgatók. És ennyi.
2020. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!