Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén érettségizők, nektek a...

Idén érettségizők, nektek a jelenlegi helyzet pozitív vagy negatív?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam most rajta, hogy ebben a helyzetben legalább több időtök marad kifejezetten az érettségire készülni vagy jobb lett volna a maradék időt is bejárnotok ?


Illetve arról van az iskoláitoktól infótok, hogy a ballagásaitok meglesz-e tartva vagy elmaradnak ? Sajnálnátok, ha ez kimaradna az életeikből ?



2020. márc. 20. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ballagás szinte biztos, hogy nem lesz! Kizárt, hogy egy hónap alatt normalizálódna a helyzet! Egy teljes évfolyamot foszt meg a vírus a felnőtté válás ezen szent lépésétől. Én sajnálom őket, enélkül nagyon nehéz lesz teljes életet élniük. Nem lesz meg az a fajta elengedési folyamat, ami ilyenkor végbemegy egy fiatalban. Ez sokakat komolyan megviselhet, ez a tanárok feladata, hogy elbeszélgessenek azokkal, akik nehezen dolgozzák majd fel a ballagás elmaradását.
2020. márc. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Szeptember 10 előtt (kb. akkor kezdődne az egyetem) azért még meg lehet szervezni, ha a helyzet megengedi. Rajtam múlna, én megtenném, tényleg ne maradjon ki az életükből!
2020. márc. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom, a ballagás lényegében egy szakítás lezárása nem csak 1 hanem legalább 20 másik emberrel aki 4-6 évig a mindennapjuk része volt. Remélem ősz elejéig tényleg csitul a helyzet és az iskolák is lesznek annyira rugalmasak, hogy bepótolják nekik ! :)
2020. márc. 20. 11:27
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező: 1-es vagyok. Igen, ez a fajta elengedési folyamat nagyon hiányozhat. Egy nagyon szoros, napi kapcsolaton alapuló 4-6 éves csoportos kapcsolat felbomlása az érettségi időszak, és a ballagás ennek szerves része. A fiatalokban ekkor a legmagasabb a kötődés, már eléggé felnőttek, hogy átérezzék, de nem annyira felnőttek, hogy kezelni tudják a csoport védelmezőképességének hiányát. Mivel ha nem is gondolják át, de a csoport (osztály) egyfajta védőburok, hiszen a csoporthoz tartozás érzése az egyik legalapvetőbb érzés az emberek számára (a győzteshez húzás felett is áll).
2020. márc. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Tanulás szempontjából jobb a helyzet, suliban alig csináltunk valamit. (Kivéve magyarból, ahol órán sem értettük soha a tanárt, most meg össze-vissza ír messengeren.)


Még nem kaptunk infót mi lesz a ballagással. Azért sajnálom, mert 40 ezerért varrattunk magunknak öltönyt. Amit nagyon sajnálok, az hogy valszeg elmarad a ballagás előtti szerenád a tanároknak.

2020. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Oppozíciós.
2020. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!