Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges, hogy a koronavírus...

Lehetséges, hogy a koronavírus miatt később lesz idén az érettségi? Ha igen, mennyivel?

Figyelt kérdés

Valamint azt is hallottam,hogy lehet,hogy nem lesz szóbeli idén csak írásbeli.Erre mekkora az esély?

[link]



2020. márc. 21. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Az biztos, hogy később lesz, az, hogy mikor, nem tudni! Az is lehet, hogy nem lesz és évismétlés.


Mivel a járvány most durvul be igazán szinte kizárt, hogy 120ezer diákot két héten át az érettségi miatt utaztassanak szerte az országban, ehhez ugye hozzá jön több ezer tanár, egyéb dolgozók stb. Ez most május 4-én kizártnak tűnik. Majd július végén esetleg 40 fokban - legalább lesz mire fogni, ha nem sikerül

2020. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyelőre nem napolták el az érettségiket.

A középiskolákban eddig annyi terem volt felhasználva érettségik alkalmával, ahány osztály írt érettségit. Ha ritkábban ültetik a diákokat, néhány -akkor amúgy sem dolgozó- felügyelő pedagógusokkal is megoldható a legkisebb tanteremszámmal rendelkező iskolákban is.

2020. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszhoz annyit fűznék hozzá, hogy ezzel az a baj, hogy több, mint valószínű, hogy május elején lesznek koronavírusos érettségiző diákok illetve tanárok (valószínűleg nem csak 1-2), így számukra nem lenne lehetséges, hogy megírják a vizsgát. Emiatt úgy látom értelmét, ha a döntéshozók elhalasztják későbbi időpontra az érettségit.

De! Legyen igazad! Kívánom, hogy sikerüljön biztonságban megtartani az összes vizsgát.

2020. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szokott lenni pótérettségi. Itt most szerintem nem az a cél, hogy 100% tudjon érettségizni, hanem hogy a nagy többség igen. Mindig van olyan ember, aki akkor beteg, amikor az érettségi napja, hete van.
2020. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg június végén fog lecsengeni a vírus, mire helyreáll a rend szerintem ősz lesz, ha nem később.
2020. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!