Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen kihívások mellett...

Milyen kihívások mellett csináltátok meg a a tanári képzést és mennyire lenne késő belekezdeni ebbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 31 éves leszek májusban. A középiskolában nem voltam jó tanuló, mert nem volt helyén az önértékelésem és nem volt megfelelő a hozzáállásom. Megcsiáltam középsuli után egy környezetvédelmi képzést, majd utána szintén egy 2 éves képzést, okj-szakmát- amivel idősekkel foglalkozhatok. Utána elhelyezkedtem a szociális munkás területen asszisztensi munkakörben. 2017-ben elkezdtem újra suliba járni, megcsináltam egy okj-s képzést- ami a munkakörömhöz kellett. Azt követő évben elhatároztam, hogy csinálok emelt érettségit és jelentkeztem a felsőoktatásba. Jelenleg szociális munkát tanulok. Mellette elkezdtem még egy gyógypedagógiai segítő munkatárs képzést is, ami a járvány miatt csúszik a szóbeli vizsgája. Nagyjából 34 éves leszek mire megkapom a diplomámat (szociális munka).


De már tervezek előre és igyekszem felvázolni a lehetőségeimet. Régen nagyon szerettem a történelmet, földrajzot és biológiát. A középsikola nem sikerült, az összes tárgyat megutáltam.


30 évesen rájöttem, hogy változtatni akarok az életben ezért álltam neki tanulni. Viszont mindig nem kristályosodott ki az utam előttem. Keresem a helyem. Szeretnék valami értékes dolgot csinálni. Eddig a saját önértékelésem és gondolkodásom miatt nem jutottam előre, ami miatt változtatni szeretnék.


Gyerekekkel, fiatalokkal szeretek foglalkozni és úgy érzem magával húz ez a irány. Gyógypedagógiára gondoltam vagy valamilyen szakos tanárnak elmenni. Van olyan aki kb 34-35 évesen kezdte el az iskolát munkat mellett és később tanárként el tudott helyezkedni? kb 39 éves leszek mire elvégezném ezt is. Van olyan, aki ekkor kezdte el ezt a pályát?


Minden hasznos válaszra kíváncsi vagyok- nincs jó vagy rossz válasz, kíváncsian várom a hozzászólásaitokat. Szép napot és vigyázzatok magatokra!



#tanár #biológia #földrajz #történelem #gyógypedagógia #pedagógus #életcél #34 évesen #39 évesen #nem késő elkezdeni?
2020. márc. 22. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
El tudsz majd helyezkedni, mert a mostoha munkakörülmények, és a gyalázatos fizetés miatt nagy a tanárhiány. Jól gondold meg, mielőtt belekezdesz az 5-6 éves képzésbe!
2020. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4 éves csak a képzés, de szociális munkáról előfordulhat, hogy el tudsz fogadtatni tárgyakat, akkor rövidülhet, vagy legalábbis könnyebbség lehet
2020. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a kérdésedre reagálva: attól is függ, milyen helyzetben vagy anyagilag, milyen céljaid vannak a jövőre, társ, gyermek, stb.

39 évesen pedagógusi fizetésért munkába állni inkább csak hobbiként lehet (szerintem). ha van melletted támogató pár, vagy van lakásod és nem kell kit eltartanod, akkor simán megoldható

2020. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!