Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a digitális oktatás...

Milyen a digitális oktatás hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Én már nem vagyok iskolás.

Hogy zajlik az oktatás ?

Élő videó formájában vagy kiadják előre a feladatokat ?

Egy dolgozatnál hogyan győződnek meg róla a tanárok hogy a diák nem "csal" ? :)


Ha írtok akkor azt is tegyétek hozzá alsó felső vagy középsiskások vagytok.



2020. márc. 24. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gimnazista vagyok, nálunk google classromon zajlik a tanítás. Beküldenek egy dokumentumot, amin rajta van az órai vázlat, meg feladatok amiket meg kell csinálni, utána lefotózni. Nem nagy cucc, a számonkérés még nem tudjuk hogyan lesz. Annyi, hogy matektanárom youtubra tölt fel videókat, mert azt írásban elég nehéz elmagyarázni. Biosz tanárom akar mindenáron videochatelni, de még azt mondja nem talált megfelelő programot, mert szerinte mindegyik szar.
2020. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az igen...és mi lesz azokkal akik eddig bukásra álltak ?
2020. márc. 24. 14:52
 3/9 anonim válasza:

Én egyetemista vagyok és borzalmas.


Minden tanárom más-más felületen szeretné leadni a tananyagot. Őszintén szólva én órán sem beszélek szívesen, nem hogy most így. Nagyon kínosak voltak az eddigi "órák". Van egy olyan tárgyam ami körülbelül fix bukó, mert az a lényege, hogy bent legyek, így neten keresztül teljesen esélytelen ezt leadni. Ha reggel 8-tól 9:30ig van az óra akkor feltölti a tanárom netre a videót amibe lemagyarázza, majd 9:30kor le is szedi. Értem én, hogy egyetem, de máshol elég egy beadandó.

2020. márc. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is egyetemista vagyok és borzalom.... Pont ahogyan az előző is írta, nálunk is minden tanár más platformot használ és hülyét kapok tőle. Szerintem eddig sem volt könnyű fejben tartani az órákat, a tematikát, a teljesítés módját, a határidőket stb., de most még jobban össze vannak kutyulva. Valaki nem tart órát csak kiküldi az anyagot és írjunk neki beadandót, valaki tart órát és mindig legyünk jelen az adott felületen és pluszban van beadandó, valaki nem tart órát de legyünk jelen az adott felületen és pluszban van beadandó... Mindenki teleszórt minket egy halom plusz feladattal, új beadandókkal stb., de nekünk ugyanúgy csak 24 óránk van egy nap és semmivel sem érünk rá jobban most, mint korábban. Pláne, hogy feleslegesen be kell jelentkezni ide-oda mikor nem csinálunk semmit.
2020. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Ja és igen, nálunk élő órát tartanak (pl. Zoom, Teams) vagy, aki nem tart órát annak csak el kell küldeni a beadandókat (pl. Neptun, Google Classroom, Edmodo vagy el kell küldeni emailben). A házi beadandó az mind esszé, prezentáció (amihez ugye eddig is lehetett használni bármit), feladatlapokat is kapunk (amihez ugyanúgy használhatunk bármit), kvízek lesznek (ez időszámlálós, szóval nem nagyon tudod kikeresni közben, mert gyorsan kell) és lesznek majd online zh-k, de erről egyelőre még semmit nem tudunk.

2020. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ugyan kicsit régebbi a kérdés, de általános iskolás választ még nem írtak. Kistestvérem most harmadikos, Facebook-csoportban küldik nekik a házikat, mert a Kréta használhatatlan. Mindennap, minden tantárgyból van egy jópár oldal. Ezt mindjuk megértem magyarból meg matekból. Na de az, hogy a harmadikos kislányoknak Puskás Ferencről kell esszét írni a tesióra keretében... vicc az egész. És bizony ha nincs kész a rajzházi, meg az egyes a naplóba. Online énekórák: kottamásolás ezerrel. Minden feladatot fotózni a tanárnak, és mivel nem engedik a szüleink hogy legyen neki facebookja, ezért én küldözgetem. Már nekem is elegem van belőle, nem neki, aki csinálja. Ja, meg a hittanfeladatok. Vallásos család vagyunk, de azért az több mint sok, hogy magolniuk kell még hittanból is.

Aztán ott vagyok én, gimibe járok. Nálunk viszonylag normális a rendszer, segítőkészek a tanárok, de az anyag brutálsok. Google classroom az egységes rendszer, minden tanár ezt használja. Ide jönnek a feladatok, itt kell vissza küldeni. Átlátható. Tantárgytól függően, heti 1-2 online óránk van discordon, az is egységesítve, a suli discord szerverén.

2020. ápr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az igen...mondjuk tuti iskola válogatja mennyire veszik komolyan mert itt a szomszédban már reggel 10től kint játszanak egész nap a gyerekek az udvaron :D


# 6 és a számonkérés hogy zajlik így ?

Aki esetleg korábban bukásra állt az hogy javíthat ?

2020. ápr. 8. 16:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég régi kérdés, de nem baj.

Én Bpen járok hatosztályos gimnáziumba, nálunk úgy ahogy megy a tanulás. Minden tanár egységesen Google Classroomot használ, kivéve matekból, ahol Messenger csoport van. Átlagosan kb. napi 2-3 kontaktóránk van, órarend szerinti időben Zoomon, illetve Skypeon. Matekból úgy megy h a tanárnő magyaráz, közben egy lapra ír akit látunk, és mi is írjuk. Töriből úgy van h a tanár úr végigmondja az anyagot, aztán feltölt egy ppt-t és házi lemásolni.

Retek sok a munka, többet tanulok mint normálisan (szerencsére a szünetre nem nagyon adtak).

Hogy hogy bizonyosodnak meg róla hogy tényleg tudjuk? Sehogy. Több “dolgozatnál” messenger videochat volt az osztályban, és nem volt olyan kérdés amit ne küldtek volna be az osztálycsoportba. A matekdogát egész jól megoldotta a tanárnő, ő zoom hívásban screenshareelte a feladatokat, bekapcsolt kamerával kellett megoldani, és aztán lefotózni, majd elküldeni neki Messengerben (privátban). Persze így is bőven lehetett volna csalni, de ezt most hagyjuk, szerintem azt egész jól kitalálták.

2020. ápr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
6-os vagyok. Írtunk már dogát redmentán, vagy úgy hogy kaptunk pdf-ben egy feladatlapot, azt megoldjuk papírra, és lefotózva visszaküldjük. Volt már felelés is, messenger hívásban. Ezenkívül beadandók vannak arra kapunk jegyet.
2020. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!