Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most derül ki, ki az aki...

Most derül ki, ki az aki képes lesz felvenni az egyetemi ritmust?

Figyelt kérdés

Rengeteg panaszt hallok ismerőseimtől, hogy nem tudnak megtanulni pár oldalnyi tananyagot, ezért inkább halasszák el az érettségit.


Most aki erre képtelen minek akar érettségizni, továbbtanulni?


2020. márc. 25. 18:38
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Már most konkrétan a 20 tételszer 2 oldalból nem megy nekik összesen 1-2 oldal? Olyan az egyetemen is előfordul.

De 2/3 részt igazad van. Az egyetemen van előadás, ahol lehet kérdezni és válaszolnak is rá, de emellett lehetnek nüanszok, amikre csak otthon, tanulás közben merülnek fel, és akkor nincs ott senki akitől meg lehetne kérdezni, és akkor magától kell, hogy rájöjjön - a könyv alapján - a hallgató. Tehát 2/3 részt igen, akik most képesek maguktól tanulni - ők intelligensebbek és fegyelmezettebbek -, ezért ők alkalmasabbak az egyetemi tanulmányokra.

2020. márc. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem igaz teljes mértékben.

Azért azt figyelembe kell venni, hogy ez most egy teljesen idegen szituáció mindenkinek és nem csak annyi változás történt, hogy most önállóan kell tanulni. Szerintem nem lehet kizárni azt a tényezőt sem, hogy járvány van. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki beteg vagy rettegve csücsül a sarokban magára húzva a takarót, de attól még vannak olyanok, akiknek ez most egy sokkal nehezebb időszak, amiben felmerülhet megannyi probléma, gond és nehézség (akár aggódás, akár anyagi problémák, akár családi konfliktusok vagy erőszak, akár nem adottak a feltételek az otthoni tanuláshoz stb.).

Alapesetben az érettségire való készülődés és az egyetemi oktatás sem arról szól, hogy szó nélkül hozzád vágnak egy könyvet vagy jegyzetet, hogy tanuld meg magad. Nyilvánvalóan nagyon sok múlik az otthoni tanuláson és gyakorláson, én ezt nem vitatom. Viszont szerintem nem lehet megfeledkezni arról, hogy középiskolás diákokról van szó, akiknek eddig rendes iskolai tanóráik voltak (ahol lehetett kérdezni, együtt dolgoztak stb.), napi szinten találkozhattak és kommunikálhattak a tanárokkal/osztálytársaikkal, volt egy beosztott tantervük, feladatok, napi rutinjuk stb., stb. Én azt is megértem, hogy aggódnak az érettségi és a továbbtanulás miatt (alapból is, nemhogy most). Plusz még eleve nagyon az elején vagyunk, ez még egy mondhatni "kísérleti" időszak és mindenkinek (a diákoknak és a pedagógusoknak is) meg kell szoknia, fel kell fedeznie stb., hogy hogyan tovább, mi működik, mi hatékony. Szerintem teljesen érthető, hogy valakinek ez nehezebben megy, több időre van szüksége, aggódik és így tovább.

Én egyetemista vagyok és a mi esetünkben a középiskolákhoz képest talán kevésbé radikális változások történtek, de még nekem is nehéz. Egyetemen is vannak tanórák, ahol kapunk magyarázatot, lehet kérdezni, megbeszéljük az anyagot és feladatokat stb., és nekünk is volt egy megszokott rendszerünk. Most ugyanúgy minden megváltozott, frissítették a tárgytematikákat (anyag, feladatok, beosztás, értékelés), felborult a megszokott rutin, sokkal több követelményt kell teljesítenünk és kismillió dologra kell figyelni....minden tanár más platformot használ (valaki egy órára használ 3-4-et), ennek ide küldjem, annak oda küldjem, ennek eddigre küldjem, annak addigra küldjem, ez tart órát, ez nem tart órát, amaz tart órát de nem az eredeti időpontban...borzalom. Szóval az én véleményem szerint az egyetemi oktatás és az egyetemi ritmus sem hasonlítható a jelenlegi helyzethez.

2020. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!