Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak nekem van elegem az...

Csak nekem van elegem az érettségi körüli sírásból?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős és levert a víz amikor tudomást szereztem arról, hogy esetleg év végi jegyek alapján zárnának le minket, illetve az érettségi esetleg elmaradhat, lévén nem tudnak egyesek felkészülni rá.


Az év végi jegyekkelnaz a problémám, hogy jogtalan előnyhöz juttatná a sok mucsaröcsögei gimnáziumban tanulót, ahol mindenki kitűnő, de 4-es átlagot hoznak össze az érettségin.


Az elhalasztását se tartom helyesnek. Aki nem tudott 4 év alatt felkészülni, annak nem ezen a 6 heten múlik, illetve az osztály ismétlés mindenki számára egy most is lehetséges opció.


Ha valamelyik tényleg bekövetkezik, tényleg elvesztem a hitem....


2020. márc. 27. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk anno kiderültek az érettségi tételek. Ezért pl. a matekot újra kellett írni, de csak annak, aki azzal ment tovább vagy mert meg akarta írni újból. Akinek nem volt annyira fontos, az az év végi matek jegyét kapta meg(én ezt választottam, de ha most matekkal akarnék egyetemre menni, el kéne mennem érettségizni). Egy ilyen verziót esetleg el tudok képzelni idén is.
2020. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arrol van szo, hogy egyesek nem tudnak felkészülni, sokkal inkább arrol, hogy több, mint 100.000 ember mozgatásárol van szo, a vizsgáztat tanárokrol nem is beszélve. Lakhelyelhagyási korlátozás alatt (nyugodj meg, a mai rendelet nem 2 hétre fog szolni) összecsődítenéd a diákokat, tanárokat, hogy egymást fertőzzék?

Bármilyen megoldás születik is, valaki biztosan hátrányosnak fogja érezni. Ebben a helyzetben sajnos nincs jo megoldás.

2020. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 az a 120.000 diák, tegyük fel hogy 2 diákra jut egy tanár, az 60.000 tanár. Legyen e mellé még 40.000 "segítő". Ez az összesen 200.000 ember a lakosság 2%-a.


Amíg az ország nem áll le teljesen, addig nem gondolom hogy ez egy hatalmas nagy logisztikai probléma/kockázat lenne.

2020. márc. 27. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Gyakorlatilag minden leállt az országban... nem, nemcsak 200.000 emberről van szo, nyomdárol, szállításrol, mindenről. Sem a tanártol, sem a diáktol nem várhato el, hogy kockáztassa az egészségét azzal, hogy több napon keresztül más emberekkel összezárva, esetleg fertőzött egyének társaságában tartozkodik. Arrol nem is beszelve, hogy a tanárok nagy része akkor még az alsobb évfolyamokban tanít, ami szintén fontos a jelen tanév lezárásához. De kár még ezen görcsölni, még nincs döntés, nem tudjuk, mi lesz. Ha meg annyira kedvezőtlen lesz számodra az a döntés, ami születik, akkor majd elmész ősszel javítani. Hidd el, olyan döntés lesz, ami a többség számára nem lesz hátrányos.

18/F (aki szintén érettségizik egy elitnek kikiáltott gimnáziumban, de nem fél attol, ha az év végi jegyeit kapja meg, de attol sem, ha érettségiznie kell)

2020. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

"Amíg az ország nem áll le teljesen, addig nem gondolom hogy ez egy hatalmas nagy logisztikai probléma/kockázat lenne."


a 300 fertőzött hány százaléka a lakosságnak? mégis vannak az intézkedések, amik vannak. És ki tudja, mi lesz az érettségi idejére. Esetleg valami online dolgot tudnék még elképzelni. De az is nagyon bonyolult és meg kellene tanulni, tesztelni, stb, megtanítani a rengeteg tanárnak.... elképzelhetetlennek tűnik. De más országot is érint, talán kitalálnak valamit. Ha mindenki halasztana egy évet, akkor jövőre kétszerannyian kezdenék az egyetemet, abba meg az a rendszer döglene bele.

meg a középiskolai épületek és tanárok sem bírnák a plusz 20-25% diákot.

ha mindenki az évvégi jegyet kapná (ami eleve az online órák után lenne), akkor meg túl sok embert vennének fel, nem lehetne szelektálni, attól meg az egyetemek pusztulnának meg egy félévig, mire kiszórják a gyengéket.


nincs jó megoldás, de keresni, ötletelni lehet.

2020. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked is minden adott, hogy a legjobbat kihozd a helyzetből, ha valamelyik mellett döntenek. Az érettségizős évfolyamon elviekben a legnehezebb a tananyag, éppen ezért koránt sem biztos, hogy olyan sokan lesznek csillagos ötösök az év végén, pláne ha már most elrontották az első félévüket.
2020. márc. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Az a sok "mucsaröcsögei gimnáziumban tanuló" nem azért jó tanuló a jegyei alapján, hogy téged szívasson, hanem mert oda vették fel / oda szeretett volna menni ilyen-olyan okból. Nem mindenkinek célja vért izzadni az ugyanakkora értékű érettségi bizonyítványért. Mondom ezt úgy, hogy a tiédhez hasonló elitista hozzáállásom volt annak idején. Hála az égnek, kinőttem. Nem a jegyeitől lesz ember az ember.
2020. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!