Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emeltesek akik megbuktak...

Emeltesek akik megbuktak érettségin, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok sztorija felől érdeklődnék akik megbuktak az emelt érettségin. Melyik tantárgy? Hogyan tovább? Én töriből emeltezem, de nagyon gyengén megy, félek mi lesz májusban...

2020. márc. 29. 03:39
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Hogy lehet megbukni egy érettségin? Főleg úgy, hogy emeltre mész, tehát pontosan tudod, hogy fontos rá tanulni? Ha nem tanulsz, akkor meg minek mész emeltre. Nem kekeckedek, csak ez egy teljesen reális kérdés a helyzetedben.


Amúgy szerintem május 4-én országosan 160ezer diákot, 50 ezer tanárt, kisegítő személyzetet, takarítót stb... napi szinten mozgatni fognak az országban? biztosítanak nekik védőfelszerelést, egymástól folyamatosan 1,5 méterre tartják őket? Ez megoldható szerinted akkor, amikor tombol majd a járvány? 250ezer körüli embert mozgatni napról-napra? különbuszok, időbeosztás, stb... ha egy faluból csak egy ember érettségizik, azért is küldenek egy különbuszt? Mennyi busz kellene ehhez? Mennyi esélyt látsz így az érettségi májusi megtartására?

2020. márc. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem - szerinted
2020. márc. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem buktam meg. Jól, de nem elég jól sikerültek az emeltek (biosz és kémia), nem vettek fel egyetemre.

Következő évben újracsináltam ezt a kettőt és fel is vettek.

2020. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj. Egyrészről az idei érettségit a járvány miatt valószínűleg eltolják, vagyis több időd lesz tanulni. Másrészről, ha nem jön össze, akkor jövőre szedd össze magad, lesz egy plussz éved és próbáld meg megint. Ne stresszelj feleslegesen ilyeneken, ha nem sikerül sem dől össze a világ. A legfontosabb, hogy akarjad, valamint tegyél is érte. Röviden: tanulj! Sok kitartást és szerencsét kívánok hozzá! A maradék időben ne azon járjon az eszed, hogy mi lesz, ha nem megy, hanem azon, hogy mit csinálj, ahhoz, hogy menjen!
2020. márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolónak köszönöm a biztatást/kommentet. Az első kommentelőnek - tanulni tanulok ahogy csak tudok, de valahányszor rágondolok az érettségire majdnem a pánikroham jön rám. Attól félek hogy leblokkolok. Ezért irtam hogy gyengén megy. Mert ha leblokkolok akkor nem hiszem hogy sokat tudnék produkálni, de ez csak mostanában jött rám, amikor még jelentkeztem még nem. De köszönöm a fejmosást, igazán, tényleg ezért írtam ki ezt a kérdést...
2020. márc. 29. 13:49
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
1-es vagyok. Mindenki fél az érettségitől, van aki jobban bírja, van aki kevésbé! Én is féltem és hazudik aki azt mondja, hogy nem félt. Én csak arra reflektáltam, hogy emeltezni akarsz, az pedig számomra azt jelenti, hogy stabilan bírod a terhelést.
2020. márc. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi az esélye hogy májusban legyen érettségi de addig is tanulj írj vázlatot az segíthet
2020. márc. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha nem sikerül az egy jel. A sors/Jóisten/univerzum akarata. Azt jelenti nem állsz készen az egyetemi tanulmányokra. És ezzel nincs semmi baj. Hasznosan kell eltölteni a kimaradó évet: utazás/munka/nyelvvizsga/jogsi és persze felkészülni a második körre. Te csak tégy meg minden tőled telhetőt: tanulj, készülj és hozd ki magadból a legtöbbet.

:)

2020. márc. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!