Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alsós tanítók! Miért hagytátok...

Alsós tanítók! Miért hagytátok magára a szülőket?

Figyelt kérdés
Rengeteg szülőtársam panaszkodik, hogy a tanítók elkezdték a nyaralást, szeptemberig pihenő van. Ugye alsóban adott 2 tanító, akiknek nincs más osztályuk, szóval van 20-30 kisgyerek, akiket kéne oktatni írni, olvasni, számolni. Mit csinálnak? Kb. semmit. Küldik el, hogy a tankönyv x oldalát tanulják meg. Ennyi lenne a tanítói munka? Ehhez ész nem nagyon kell. Ehelyett mit kapunk megint? Kifogást kifogás hátán! Hogy miért nem végzik tisztességesen a munkát. Ha más is így dolgozna, pl. ápolónők, akkor mi lenne itt?
2020. márc. 29. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nyilván a lelkiismeretes tanítók nem ilyenek. Mondjuk elgondolkodtató az is, h. a tanítóképzőbe nagyon alacsony a ponthatár manapság, ergo a rosszabb tanulók mennek nagy számban oda. Holott oda kéne kb. a legjobban tanuló, legszorgalmasabb diákokat felvenni.
2020. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Szerinted ebben a helyzetben az alsós tanítók, miként tudnák megoldani a problémádat? Személyes kontaktus kizárva, egy videó nem hinném, hogy lekötné a gyereket.

Mielőtt bírálsz egy módszert, legyen egy ötleted ami jobb.


Hidd el átérzem a problémádat. Az én fiam most elsős.

2020. márc. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Még egy nyávogós anyuka. Fogod magad, leülsz és tanítod! Tisztességesen kell végezni a szülői munkát és akkor nem lesz hátrányban a gyerek. Mert itt nem az a lényeg, hogy szidjuk a tanárt, a rendszert, a kormányt vagy a vírust! Ebben a kérdésben a GYEREK számít és neki a tanár nincs ott, hogy segítsen, TE vagy ott, hogy segíts! Szóval nem azt a kérdést kell feltenni, hogy "gyertek szidjuk együtt a tanárokat", hanem azt, hogy "hol találok még kiegészítő anyagokat arról, hogyan tudok segíteni a gyerekemnek ebben a váratlan szituációban, hogy ne maradjon le".
2020. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Én ma tartottam számolást, olvasást, tornát és rajzot, most ebéd után csendespihenő, és délután bábozni fogunk, angolul. Te mit teszel azért, hogy jobb legyen mások szidásán túl? (Igen, éjszaka dolgozom, nem vagyok én sem munkanélküli. De szülő vagyok, aki nem ezt a stílust adja át a gyerekeinek, hanem azt, hogy ha gond van a megoldást keressük! Nem másokat hibáztatunk és panaszkodunk!)
2020. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen igaza van a kérdezőnek. A pedagógusok zöme nem áll a helyzet meg a szakma magaslatán. A jobb tanítók/iskolák meg tudják oldani, a gyengébbek nem. A szülő pedig nem azért fizeti az adót, hogy ő legyen a házitanító. A tanítóság egy szakma. Nem várható el a magyar átlag szülőtől, hogy — munka mellett!! — pótolja a tanítót.
2020. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Kedves utolsó!

Alsó tagozatban lehetetlen megoldani a távoktatást a szülő nélkül. Ha mégis más erről a véleményed akkor kérlek írd le az általad javasolt megoldási módokat egy első osztályos gyerekre alkalmazva.


A felső tagozaton és a középiskolában már lehetséges, mert a gyerekek önállóbbak.

2020. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

"Nem várható el a magyar átlag szülőtől, hogy — munka mellett!! — pótolja a tanítót."


Ezzel egyenesen azt állítod magadról, hogy nem vagy képes megtanítani a gyerekednek az A betűt, vagy két nagyobb számot összeadni, mert nem vagy azon a szinten. Ezek után én lehet, hogy nem állok le veled vitatkozni egész országot érintő rendszerszintű döntések helyességéről.

2020. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

7-es: nem, nem ezt állítja magáról, hanem azt, hogy DOLGOZIK, amíg a gyereknek tanulnia kellene. Amúgy ha ez az "erre minden felnőtt képes" kategória, akkor minek is amúgy fenntartani az iskolákat és eltartani a tanítókat?

Amúgy az tény, hogy tanítónak / tanárnak az megy el, akinek sehova máshova nincs esélye bejutni:( - tisztelet a kivételnek.

Az is tény, hogy a gyerekek most a szüleikre vannak utalva.

2020. márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Köszönöm Utolsó, hogy segítesz a 7-esnek.


Na látod, 7-es, erről beszélek. A magyar lakosság — hozzád hasonlóan — szövegértelmezési problémakkal küszködik, nem várható el tőled sem, hogy gyerekeket taníts otthon.

2020. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tehát alsós tanárnak bárki alkalmas, tudjon olvasni meg ezerig számolni? 8 óra munka után melyik szülő tart otthon még 4-5 órát higgadtan, türelmesen, alaposan? Vagy tanítsa a 75 éves nagyi? (Nem tud mindenki otthonról dolgozni, nincs felügyelet, semmi segítség, tehát marad a jól bevált nagyi, már ameddig túléli).

Aki meg angolul bábozgat, már most biztosan állíthatom, hogy a tipikus otthonülő, néha dolgozgató, jómódú anyuka, aki nem érti meg, hogy más életkörülmények is vannak, mint az ő tökéletes élete.

Én biztos örülnék, ha a tanár akár felolvasná a gyerekeknek az olvasókönyv szövegét, elmondaná a lényeget egy videóban, mint a környezetet is, olyan érdekessé tehetnék a gyerekek napjait, de nem. Kifogás minden téren. Sok gyerek szívesebben leülne és megnézné, ahogy Kinga néni mesél, tanít, magyaráz.

2020. márc. 29. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!