Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a mostani...

Mi a véleményetek a mostani "Online oktatásról"?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon rossz...rengeteg anyagot adnak fel és alig lehet követni :/

2020. ápr. 1. 11:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk is ugyanez megy, csak küldik az anyagot, semmi magyarázat meg segítség, meg írjál már vagy 2 esszét, mert eddig cs*sztek jegyet adni, most meg már hirtelen muszáj, ennyit erről... ráadásul érettségi előtt állok.
2020. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szintúgy...én is most érettségiznék, de így szerintem lehetetlen :(
2020. ápr. 1. 11:27
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom mennyire mérvadó a válasz, mert már egyetemista vagyok, de nálunk néhány tantárgyból rendes, valós idejű oktatás folyik ilyen megosztókon keresztül (tehát halljuk rendesen a tanárt, esetleg látjuk is), van aki felvette a hanganyagot ahogy élőben mondaná, és a diasorhoz kiegészítésként meghallgathatjuk, meg van aki csak kiadta, hogy hova tölti fel az anyagot.


Az érettségiről annyit, hogy most, hogy március közepén állt le a suli, ilyenkor az érettségizők új anyagot már nem vesznek, csak ismétlés van/lenne, érdemes elővenni a 9,10,11. osztályos tankönyveket, gondolom a feladatlapokat, füzeteket se dobáltad ki, ismételd azokat, amiből most nem küldenek anyagot, vagy nem olyat :)

2020. ápr. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár én egyetemre járok (SZTE), nálunk is elég vegyes. Valaki nagyon jól megoldja, Skype-on tart órát, Google Drive-ra kell házit feltölteni, online irat teszteket. De valaki nálunk is csak kéri a beadandókat, kb. 3 napos határidővel. Valamint a tesztelésre használt felület sem tökéletes, egyik tanárom töltött fel gyakorló tesztet, és nem fogadta el a jó válaszokat, egy másik tárgyból barátnőm írt zh-t, és nem lehetett elindítani, valaki váratlan hiba üzenetet kapott, akinek sikerült megcsinálni, az meg rossz, alacsony pontszámot kapott. És mi lesz még ma délután, amikor egy egész évfolyam fog belépni kvízt írni...

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek, nektek sokkal nehezebb. Nekem 5-ös lett az érettségim magyarból, és az emeltem angolból, most anglisztikára járok, ha esetleg ezekből a tárgyakból segítségre van szükségetek, írjatok nyugodtan! Plusz nekem már nincsenek meg tételeim, de tudok barátnőimről, akik az olyanok miatt, mint ti, feltöltötték érettségi tételeiket, azokat is be tudom linkelni.

2020. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Ja, bocsi most látom, hogy rengeteget adnak...


Csináld akkor azt, hogy minden órában azzal a tárggyal foglalkozol, amilyen órád épp lenne (tehát ha pl. 9-10 között töri, akkor abban az időben törizzél), és sorrendben keresd vissza, hogy mikor foglalkoztatok olyannal az elmúlt 3 évben.

Ami meg megmarad azt csináld délután, amikor amúgy is a házit csinálnád

2020. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nekünk úgy működik ez az egész, hogy a Classroomba feltöltik, hogy mit csinálj meg adott időn belül...

12.-es vagyok, és fizikából 1.5-2 oldalt kell írnom KÉZZEl, azt lefotózni, és elküldeni neki..jelzem nem is érettségi tantárgy, meg ha már online-n van az oktatás, miért nem lehet ppt-n...-_-

Töriből le vagyunk maradva, és most küldi az elmaradt anyagokat a tanár, hogy másoljuk be, és tanuljuk meg :/

Dolgozatoknak meg semmi értelmük...rengetegen kinézik...

2020. ápr. 1. 11:50
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Akkor az úgy valóban nehéz lehet...:/


Nekünk 12-ben már nem is volt fizika. Nem is értem, utolsó évben a magyar/matek/töri/angol/német/egyéb nyelven kívül miért oktatnak még mást úgy kompletten mindenkinek...

Addigra azért az ember tudja, hogy milyen "irányba" szeretne menni továbbtanulni, illetve mi a választott tárgy amiből érettségizni szeretne. Max jár faktokra, különórákra, felkészítőkre, stb.amit külön nekik kéne megszerevezni, normális esetben...

2020. ápr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk tanártól függ. Van olyan, aki még videókat is küld amiben érthetően elmagyarázza a dolgokat. De olyan is, hogy "tessék itt az anyag, jegyzeteljétek ki".
2020. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Én is 12.-es vagyok és a 3.dik válaszolónak nincs teljesen igaza. Szinte minden tanár most kezdi leadni és tanítani azokat az anyagokat amik előfordulhatnak az érettségibe.

Sőt, mindegyik tantárgyból minden tanár eláraszt minket szinte mindenből, az utolsó egy hónap lenne a legfontosabb az érettségi előtt, de ugye ez így nem nagyon van megteremtve. Fel adják az anyagot, vagy beküldenek valamit hogy tanuld meg és cső, főleg matematikából, de semmi magyarázat nincs hozzá. Ha így megtartják az érettségit és minimum nem halasszák el, az elég nagy szívás lenne.

2020. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Jó, oké, akkor maradjunk annyiban, hogy iskola, és tanárfüggő a dolog. Mi ilyenkor már próbaérettségikből írtuk a dolgozatokat, a szóbeli tételsor pedig bizonyos tárgyakból megvolt. Nem ilyen fizikával és társaival szaroztunk...

Nyilván erre a helyzetre a tanárok se voltak felkészülve...://

2020. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!