Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tovább? Nem tudom,...

Hogyan tovább? Nem tudom, kell segítség

Figyelt kérdés

Sziasztok!:) 17 éves vagyok, Szlovákiában élek. Nagyon érdekel a pszichológia szak, tudom, nagyon nehéz, de egy próbát megér, illetve nagyon nagyon szeretném ezt csinálni, szinte már ovis korom óta. Csak egy gond van. Nálunk nincs töriből érettségi, illetve emelt érettségi sem.

A pszichológia szakra pedig erre van szükség

Mindenképp Magyarországon szeretném tanulni, Pesten szeretnék élni is

Nem tudom hogyan tovább.

Most vagyok középsulis, fodrász szakot tanulok, jövőre vannak belőle vizsgaim. Tehát lesz papírom arról, hogy fodrásznő vagyok, de nem érdekel ez a szak

Aztán +2 év és érettségi.

Majd hogyan tovább, azt nem tudom, ezért vagyok itt

OKJ tanfolyamra kell mennem majd utána az egyetem? Vagy mi szükséges ilyenkor?



2020. ápr. 1. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell, az csak egy lehetőség. A Felvi.hu-n tudsz tájékozódni, hogy milyen érettségire van szükséged.
2020. ápr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha lesz érettségid, valószínűleg le kell tenned Magyarországon az előírt emelt érettségi vizsgát vagy vizsgákat, de ha biztos információt akarsz, vedd fel a kinézett egyetemmel a kapcsolatot! Azt nem értem, hogy ha ovis korod óta pszichológus akarsz lenni, miért fodrászképzésre jelentkeztél? Miért nem gimnáziumba mentél?
2020. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek, hajakkal is nagyon szerettem foglalkozni. Akkor jött anyu is azzal, hogy akkor legyen egy szakma is a kezembe.

Lesz szakmám, érettségim, ha pedig tényleg érdekel majd az egyetem, akkor hajrá

2020. ápr. 1. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!