Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemeknek a legjobb...

Melyik egyetemeknek a legjobb a földrajz szakja?

Figyelt kérdés

Földrajztanár vagy geográfus szeretnék lenni, de nem tudom, hol kéne megszereznem ehhez a diplomát. Szombathelyről rosszakat hallottam, Nyíregyháza pedig túl messze lenne nekem.

Ha esetleg valaki közületek jár Miskolcra, Szegedre, Budapestre vagy Debrecenbe földrajz szakra, mesélne egy kicsit róla? (Mennyire nehéz, tanárok, diákélet...stb)



2020. ápr. 1. 22:27
 1/10 anonim válasza:
97%

Miskolcon földtajz tanár képzés a Bölcsészkaron önállóan nincs, csak pl. angol-földrajz, nézz utána, pontosan nem tudom mivel van párosítva.

A Műszaki Földtudományi Karon lévő BSc földrajz szakkal tanár nem lehetsz, viszont itt van geográfus MSc képzés is, amire a földrajz BSc után jelentkezhetsz.

Nem lebeszélni akarlak, de jól gondold meg, hogy biztosan ezt a szakot akarod-e választani, és megérné-e időt, energiát és pénzt áldozni bele a későbbi elhelyezkedést illetően.

2020. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos minden más, ami érdekelne olyan szintű matematika vagy biológia tudást igényel, hogy nem lennék rá alkalmas. A földrajz az egyetlen olyan tárgy, amiből, ha 2-kor, minden előzmény nélkül felkeltve feleltetnek is, 5-öst tudnék kapni.

szerintem megérné a sok tanulást ez a szak. Egész kicsi korom óta folyton a térképeket bújom, országokról olvasok, random demográfiai kutatások eredményeit bújom, és bármikor megnézek egy föci témájú dokumentumfilmet, csal úgy szórakozásból.

2020. ápr. 1. 22:59
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Én miskolci meg debreceni geográfus hallgatót is ismerek. A miskolcinak már van diplomája, de nagyon nehéz elhelyezkedni benne, minimálbért keres. A debreceninek is van msc-je, de ő belekezdett a phd-ba, mert kutatni szeretne.

Nos mindkettőről azt kell tudni, hogy imádta, szóval miskolci meg a debreceni is király. Viszont Debrecen szerintem szebb egyetem város ez az én őszinte véleményem. :)

2020. ápr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A miskolci ő egy nemzeti parknál tudott elhelyezkedni és igazából utaskisérő.


Azt gondolom azért, ha tényleg ez érdekel akkor érdemes csinálni, mert lehet lesz olyan terület, ami akár jól is fizet és tetszik vagy a szak tanulása közben megtetszhet más is

2020. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy bp-i földrajztanáris ismerősöm. Kémiával szenved a legjobban, mivel az elsőéves ásványtan gyakorlatilag az, de matekra is lesz szükség, lesznek számítások, a biosz pedig pl tanárin az állati maradványoknál, földtörténeti koroknál fog előkerülni. A természettudományok kéz a kézben járnak, én meggondolnék a helyedben egy alapos korrepetálást, ha nem megy valamelyik.
2020. ápr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Nekem többen a családból végeztek földrajz szakot szegeden és csak jókat hallottak róla (én is az szte-re jártam de angol-németes voltam ) illetve sok csoporttársam volt földrajz - xy(töri, tesi, angol szakos) mindenki szerette.

Szeged mellett szól hogy 'kompakt' Budapesthez képest kb az egész belváros egy nagy egyetemi campus, jó a közösség, rengeteg kifejezetten egyetemistákra(és az ő pénztárcájukra) szabott kávézók kajáldák, vannak kifejezetten egyetemi bulik gólyatábor fesztiválok stb.

2020. ápr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.:)

Jelenleg úgy gondolom, hogy Budapestre szeretnék menni, mert az van legközelebb, meg legalább kicsit megismerem a fővárost. Aztán Szeged, Debrecen a sorrend.

Ami a nehéz tárgyakat illeti: a biosz megy, de nem vagyok emeltes, középszinten tanulom, kb 4-es vagyok belőle. A matekkal kisebb-nagyobb gondjaim vannak, ha elég időt szánok rá, meg tudom érteni, de nincs matekos agyam. A kémia nekem egy ilyen se veled-se nélküled viszony. Régen nagyon szerettem, aztán 10.-ben motiválatlan voltam, és teljesen elengedtem azt a tárgyat. Fogalmam sincs, mire lettem volna képes belőle, ha abban az évben tanultam volna rendesen.

2020. ápr. 1. 23:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az élet értelme az amit adunk neki. Ha te igazán ezt szeretnéd csinálni, ez tesz boldoggá, el tudnád magad képzelni ebben 15 év múlva is, akkor CSINÁLD! Az élet túl rövid ahhoz hogy másoknak megfeleljünk, hogy a pénz után fussunk egész életünkben. Akik ma igazán sikeresek, azok nem úgy vágtak bele hogy minél több pénzt keressenek! Ha kitartó vagy, szereted csinálni, szinte akármit elérhetsz itt is!
2020. ápr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást!:)

megpróbálni mindenképpen megpróbálom, aztán, ha mégsem ez az igazi, keresek egy jó B-tervet

2020. ápr. 1. 23:37
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Arra majd rájössz ha nem az igazi. Egyébként külföldön ilyen diplomával sokkal könnyebb elhelyezkedni mint itthon. Hajrá, én mindig azt mondom amit örömmel csinálsz, azzal érsz el a legtöbbet.
2020. ápr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!