Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pedagógusok teljes fizetést...

A pedagógusok teljes fizetést kapnak a válság idején, akkor is, ha nem tartanak digitális oktatást, vagy csak egy-egy mondatban?

Figyelt kérdés

Gyermekeim különböző iskolákba járnak. Mindegyik estében csupán néhány tanár üzenget nekik, a többi nem internetezik. Legfeljebb a másik tanárral küldetnek feladatokat. Arányában, legalább a tanári kar fele nem tanít digitálisan. Arról nem is szólva, a digitális oktatás mindegyik iskola részéről annyi, hogy a kréta rendszerbe feltöltenek feladatokat, ill. egyik gyerek esetében két tanárnő facebook csoportban is megossza a tanulnivalókat, hiszen a kréta rendszer hol működik, hol nem. Másik két csemeténknél pedig egy anyuka töltögeti fel a facebook csoportba.

ONLINE OKTATÁS NINCS! :-( Nincs élő videóoktatás, de még rögzített felvételeket sem osztanak meg a diákokkal a tanárok!

Van olyan tanár, aki közölte facebookon, ő nem tudja átadni az aktuális tananyagot távoktatásból, ezért át teszi a következő tanévre. De nagyon jellemző ez a többi tanárra is, javarészt ismételtetnek a diákokkal, új anyagot nem vesznek.

Egyik iskola még visszaküldést sem kér. A gyerek végezze el a feladatokat, majd megnézik ősszel. :-o Míg a másik gyereknél szinte naponta kérnek visszaküldést. Sok olyan feladatot kapunk fájl-ként, melyeket ki kell tölteni. Ezeket lényegében ki kell nyomtatni, elkészítés után beszkennelni, elküldeni e-mail-ben. Akinek nincs nyomtatója, attól azt várják el, másolja be a füzetébe, illetve a válaszokat írja a füzetbe, majd fotózza le és úgy küldje vissza. Gyermekeink osztálytárai közül, nem egy gyerek mobiltelefonról tanul. :-( (ráadásul nem a legjobb készülékekkel)

Most őszintén! Ezt hívják digitális oktatásnak??? :-(

Mekkora munkát végeznek a tanárok mindevvel? 1-2 naponta elküldik, vagy küldetik, hogy mit, honnan olvassanak el a gyerekek, mit töltsenek ki a munkafüzetekben. De legtöbb esetben, mindezt egy mondat oktatás, magyarázat nélkül. Ők ezért fizetést kapnak, míg mi itthon vagyunk fizetés, bevétel nélkül és tulajdonképp, mi tanítjuk a gyerekeinket! :-o



2020. ápr. 2. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom ez a helyzet senkinek sem a legjobb énjét hozza felszínre...
2020. ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

van baj...

egyszer az a bajod, hogy nem küldenek semmit, egy mondattal később meg már a csúnya gonosz tanárok elvárják, hogy a feladatok meg legyen oldva

2020. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek! Nálunk is hasonló a helyzet. Mindent a szülőkre hagynak. Általánosba járó fiam és lányom annyi feladatot kap hogy alig győzik. Nem reggel teszik fel a tanárok,, hanem összevissza délutánig. Amikor már azt hisszük nincs már több még mindig küldenek feladatokat. Persze mondják a tanárok menjen mozogjon, játsszon is a gyerek, játszon vele a szül is. Menjenek ki a kertbe akinek van kertje. De mikor ha egésznap tanul olyan sokat kap? Hétvégén nem adnak leckét, de a hétköznapit még akkor is csináljuk. Nem tahgadom néha alig tudunk segíteni a feladatokban.

videooktatás nálunk sincs! Egy régi számítógépünk van. Ezt hasznlja az egész család felváltva. Így a gyerekek sokszor telefonon nézik a tanulnivalót. Van egy régi tabletünk is, az hol működik hol nem. Internet is sokszor akadozik. Gyors internet itt nincs pedig nagyon szeretnénk. Látom munkahelyen mekkora a külünbség az itthonihoz képest. Itt még a mobiltelefonok is sokszor csak az udvaron működnek. bent a házban alig. Az ablak mellé kell állni, hogy menjen az internet rajta. Akkor lassan de legalább működik.

2020. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem mondom, nálunk sem könnyű a helyzet. Két általános iskolás korú gyerekünk van. Negyedikes és hatodikos. Próbálunk valami rendszert vinni az itthoni életbe, de nem könnyű. Hol szigorú szülők vagyunk, hol engedékenyek. Nehéz megtalálni az arany középutat! A tananyagot még tudjuk követni, tudunk segíteni a gyerekeinknek. Sokat tanultunk együtt velük, a vészhelyzet előtt is. Kisfiúnk logopédiai iskolába jár, az oktatás speciális részét, mi nem tudjuk neki megadni. Videó, online oktatás nálunk sincs. Egy tanárnő van, aki you tube-ra tölt fel saját készítésű gyógytorna videókat, de az gyerekünket épp nem érinti. Azért nézik és élvezettel csinálják a feladatokat.

Mi nem irigyeljük a tanárokat, de az tagadhatatlan, rosszul van kialakítva ez a digitális oktatásnak nevezett rendszer. Nálunk is csak annyit üzennek, a tankönyv 16-17 oldalát olvasd el, a munkafüzet 23-ik oldalát töltsd ki. :(

Én sem kapok fizetést, itthon vagyok. Páromnak még van munkája, de a megszokotthoz képest csak kb. 15-20 százalék.

2020. ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

A tanárok megtesznek mindent, amit lehet és amit technikailag meg tudnak oldani. Az átállásra két napjuk volt.

Nekem 14 éves koráig asztmás volt a lányom, nagyon sokat betegeskedett, gyakran 2-3 hétig se tudott menni iskolába. Otthon én tanítottam mindent neki, angoltól a matekon át a fizikáig mindent! Úgyhogy nem vagyok tanár. Sose maradt el semmivel. Tessék foglalkozni a gyerekkel, kedves szülők. Ja, hogy idáig csak abban merült ki a tevékenységük, hogy a mobilt nyomogatták? Ne nyafogjanak, tegyék a dolgukat, a gyerek a maguké!!!

2020. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


Kérem olvassa el a hozzászólásokat figyelmesen. Mindegyikből kiderül, a szülők foglalkoznak a gyerekekkel! Segítik, tanítják!

Azok a szülők viselik nehezen ezt a helyzetet, aki próbálják a lehető legjobbat kihozni mindebből. Az ön által említett fajta emberek, szülők nem aggódnak, hiszen továbbra is nagy ívben toknak az oktatásra, a gyermekük fejlődésére.

Mi sokat foglalkozunk a gyerekeinkkel, de munka (ami jelenleg, hol van, hol nincs), a háztartás, kert mellett igen nehéz mindenre időt szakítani. Akárki akármit mond, ez nem oktatás! Hiszen itt nincs semmi funkciója a tanároknak! Ennyi erőből magunktól haladhatnánk a tankönyvekben és a munkafüzetekben.

Három gyerek, különböző feladatok, különböző módszerek, és még akad itthon nekem is home office munkám. Párom pedig még dolgozni is jár. Arról nem is szólva, idős szüleimnek is mi vásárolunk be.

Tegnap ráadásul az egyik szomszéd ráüvöltött a mi és a szomszéd gyerekeire, akik mind a saját udvarukon játszottak, hogy ez itt nem játszótér és .... Páromnál elszakadt a cérna olyan ideges lett, én csitítgattam, de mára rajtam is kijött mindez...

Szeretnék én is tavaszi szünetre menni!!!

2020. ápr. 6. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!