Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van néhány tippetek a kollégiu...

Van néhány tippetek a kollégium elkezdéséhez?

Figyelt kérdés
Ha minden jól meg akkor jövőre leszek kollégista (középsuli), és kb az otthonomtól 2,5 órára, busszal 3. Még nem laktam koleszba, és nem tudom hogy milyen lesz, hogy kell belekezdeni. Tanácsok, tippek?

2020. ápr. 3. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg olyanokkal egy szobába lenni akiket ismersz ill egy iskolába jársz !Megértelek ,új iskola , kollégium !Gondolj arra, hogy szeretteiddel tudod tartani a napi kapcsolatot a mai modern korban !
2020. ápr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
én is jövőre leszek kolis, nagyon várom már. talán annyit tudok én is tanácsolni, hogy jól válaszd meg a szobatársa(i)dat, és ismerd meg az osztálytársaidat minél előbb. elvileg a kolikban nagyon jó a közösség:) sok szerencsét, remélem felvesznek és jól fogod érezni magadat!
2020. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, és társasági ember vagy akkor nem lesz baj, ha introvertàlt vagy és idiótàk közé keveredsz, akkor jön a depresszió. Én nem kolis voltam, csak olyan albérletben laktam, ahol volt két velem kb egykorú csaj is, nem ismertem őket, nem beszéltem velük soha, mindig kerültek engem, mintha lepràs lennék, végül kitúrtak 2 hónap után az albérletből. Addig pofàztak a főbérlőnek amíg a végén feljött és azt mondta, hogy két hetem van kiköltözni, mert a másik két csajnak nem vagyok szimpatkus, és mivel ők régebben vannak itt, az ő szavuk szent, én meg takarodjak. Így mondta.

És miért? Mert nem nyaltam a seggüket.

Ha ilyen "emberek" közé kerülsz, azt nagyon nehéz lesz elviselni, de imádkozz, hogy nagyjából normális emberek közé keveredj, és próbáld meg az első pillanattól kezdve a megfelelő hangnemet megtalálni! Semmiképp ne izgulj, és ne pànikolj. Ami szükséges azt pakold össze, és menj. Ne cuccolj el magaddal felesleges kacatokat, mert ha rengeteg cuccot elvisznek előfordulhat, hogy eltűnik belőle pár dolog, mindig tartsd fejben, hogy éppen mi van nálad, a hűtőt ne pakold tele, mert azt is ellopjàk, stb. A mosdó/zuhanyzó valószínűleg undorító lesz, de idővel megszokod.

2020. ápr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat:)
2020. ápr. 6. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!