Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e joga a testneveléstanárn...

1vivi1 kérdése:

Van-e joga a testneveléstanárnak videót kérni a feladat elvégzéséről 2020-ban koronavírus szünet alatt?

Figyelt kérdés
Van egy feladatunk, hogy 48 ütemű súlyzógyakorlatot el kell küldenünk úgy, hogy felvesszük videóra. Személy szerint nem szívesen venném fel magam videóra és küldeném el a tanáromnak ahogy ugrálok. Ez nem arról szól, hogy nem csinálok itthon semmit, mert rendszeresen küldöm neki a képeket a megtett km-ről, de olyan videót, amin én magam vagyok rajta nem küldenék neki. A kérdés tehát az, hogy ilyet kérhet-e tőlünk, illetve mi kötelesek vagyunk-e megtenni. Ha valaki nem tudja a pontos választ, én utána keresek, csak mondja meg hol, mert sehol nem találtam ilyesmit.

2020. ápr. 3. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Kérj iránymotatást az osztályfőnöktől, igazgatótól. Valahogy le kell ellenőríznie hogy tényleg megcsináltad-e.
2020. ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Csináld háttal a kamerának oszt' akkó' nem látszik az arcod.

Esetleg kinn a szabadban is csinálhatod, és akkor a lakásod berendezése sem látszik.


Pár napja is problémázott valaki egy ilyen "kérhet-e videót" kérdésen, el kell fogadni ez egy kényszerhelyzet.

2020. ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egy ilyen dolog miatt felesleges magadra haragítanod. Mint ahogy írták csináld úgy hogy a fejed ne látszódjon annyira, meg kint hogy ne látszódjon hogy mi van a szobába. Egyébként megértelek mert én is nehezen találok olyan helyet a házba ahol nyugodtan tudok videózni főleg úgy hogy itthon van az egész család. Esetleg csináld rosszabb minőségű kamerával úgy szemcsésebb, nem látszik annyi minden de a lényeg benne van.
2020. ápr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én az egész videóra gondoltam. Mert ugrálni, gugolni kell meg ilyenek.
2020. ápr. 3. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a tesi tanárodnak se ideje, se kapacitása nincs arra, hogy egyesével végig nézze a fiúk, lányok videóját, ahogyan ugrálnak és leizzadnak...

Ne érts félre, szerintem is van ilyenkor fontosabb tanulnivalója az átlag diáknak, ha már egyedül kell otthon megoldania egy rakás feladatot. Szerintem is értelmetlen és felesleges ez a megoldás.

De nem érdemes ezek miatt komfrontálódni, mert ha minden jól megy, egyszer vége lesz ennek az időszaknak. Nem meztelen képet kell küldened, ráadásul egy valós tesi órán is "megbámul" ugyanúgy a tanár.

2020. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha úgy veszi fel magát, hogy nem látszik a feje, vagy ha háttal van, magyarul ha nem felismerhető a videón, akkor nem bizonyítja vele, hogy valóban ő maga elvégezte a feladatokat.


Kérdező, szerintem ezer sebből vérzik ez az egész helyzet adatvédelmileg! Nem hiszem el, hogy kötelezhető lennél rá, hogy saját magad videóra vedd. Én sem veszem magam videóra a diákjaimnak, mert nem akarom, hogy később bárki bármire felhasználja a felvételt. Így is épp elég, hogy a beszélgetéseinket felvehetik, aztán akár vissza is élhetnek vele, meg hogy az e-mailjeim is illetéktelen kezekbe is juthatnak.

Eleve: biztosított neked az iskola videokamerát, számítógépet, internetelérést(!!!), és minden(!!!) szükséges eszközt ahhoz, hogy felvedd magad, aztán el tudd küldeni a felvételt a tanárodnak? Kétlem. De ha mégis, akkor is: arról is gondoskodik az iskola folyamatosan, hogy folyamatosan működőképes legyen a technika minden egyes pici eleme? Bármikor elromolhat bármi, és nem vagy köteles rögtön szerelőhöz rohangálni, sőt, az a feladat, hogy maradj otthon!

Ha mégis készítesz felvételt, tényleg olyan legyen, amin felismerhetetlen vagy (pl. legyen nagyon homályos a kép). Ez nem bizonyít majd kb. semmit, de legalább húzod vele az időt. Ha nem fogadja el, gyere, írjál újra, majd kitalálunk valamit (addigra remélhetőleg lesz már valami ombudsmani álláspont, vagy ilyesmi, mert egyelőre a nagy nihil...).

2020. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!