Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy jogász, vagy egy mentőtisz...

Egy jogász, vagy egy mentőtiszt képzés elvégzése, majd államvizsgázás a nehezebb? Tudom, hogy két különböző területről van szó, de egyik sem tűnik könnyűnek. Választani meg kell (ene)

Figyelt kérdés
Levelezőn.

2020. ápr. 8. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Jogász nehezebb, viszont a mentőtiszt gyakorlatiasabb. Mind2 komoly szakma viszont te helyedben mentőtisztet választanám ha el is akarsz helyezkedni benne.
2020. ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. :) Bár azért mások is írjanak! Legalábbis igazán írhatnának többen is.


Jogásszal elhelyezkedés tekintetében mi lehet a probléma? Mivel nehézsége (és a magas ponthatárok) ellenére elég sokan jelentkeznek jogi képzésekre!

2020. ápr. 8. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek (volt) mentőtisztet, aki végzett jogi diplomás. Az egészségügy sose volt és nem is lesz megfizetve.
2020. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Második! Amit írtam, az nem ennek szólt. Hanem emiatt kérdeztem:


"A te helyedben mentőtisztet választanám ha el is akarsz helyezkedni benne."

2020. ápr. 9. 16:08
 5/7 A kérdező kommentje:

"Jogásszal elhelyezkedés tekintetében mi lehet a probléma? Mivel nehézsége (és a magas ponthatárok) ellenére elég sokan jelentkeznek jogi képzésekre!"


Plusz még egy fő a volt mentőtiszt személyében.

2020. ápr. 9. 16:09
 6/7 exronin ***** válasza:
68%

Szerény véleményem szerint, csekély a különbség; csak egyetlen nulla a bér végén...

Jelenleg,ha mentőzni kezdenél, 157.000 forint lenne a kezdő béred tisztkènt. Később elérhető a bűvös 220.000 forint is... Tudom, mert csinálom.

2020. ápr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Államvizsga szinte 100%, hogy tisztin nehezebb, de nem azért, mert anyagmennyiségben többet kellene beseggelni, hanem azért, mert nem adják oda úgy se a diplomát, ha mindent tudsz. Egy minimális hibáért is kivágnak, és még csak nem is kell, hogy a szimuláció alatt a beteg életébe kerüljön ez a kicsi hiba (amit izgulás miatt követsz el, és a való életben pedig nem érdekel senkit).
2021. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!