Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó ötlet lenne úgy megreformál...

Jó ötlet lenne úgy megreformálni az oktatást, hogy ne legyen érdemjegy, pontrendszer és teljesítmény mérés?

Figyelt kérdés

Egyik barátom szerint nincs semmi szükség ezekre a pontrendszerekre, mert szerinte a tudás olyan fontos, mint a levegővétel. Ezzel nagyon egyetértek vele, mert a tudás szerintem is az egyik legfontosabb dolog a világon. De miért jó az, hogy a tudást piacosítják és, hogy miért ne tanulhatna bárki a felsőoktatásban? Persze kellenek szintek, minthogy először alapoktatás, után középoktatás és a végén felsőoktatás, de nem látom értelmét a pontozásnak és a teljesítmény mérésnek. Nem kéne különbséget tenni ember és ember között. Ez a tegnapi hiszti, ami a diploma körül ment, hogy a vírus miatt azok is megkapják a diplomát, akinek nincs még nyelvvizsgájuk nagyon gyerekes volt. Egy 5 éves kisgyerek hisztizik amiatt, hogy mondjuk a barátja kevesebb erőfeszítéssel ért el valamit, mint ő. A kommentekből nagyon erősen látszik az, hogy hiába van valakinek diplomája, nagyon sokan nem nőnek fel, gyerekek maradnak, mint azok a kommentelők.


Tehát az oktatás nem járul ahhoz hozzá, hogy az egyén lelkileg egészséges felnőtt ember legyen, hanem, hogy légy jó kapitalista és hidd azt, hogy ennél a rendszernél soha nem lesz jobb. A kapitalizmus okozza azt, hogy a tudás elpiacosodik, és a kapitalizmus okozza az elidegenedést. Tehát jó lenne a kapitalizmust meghaladni, de fontos lenne az is, hogy az emberek minél gyorsabban túl legyenek a bolsevizmus okozta traumán, nem kéne állandóan 100 millió halottazni, ilyen erővel a kereszténységet is lehetne szidni, mert a keresztesháborúkért felel. Lehet Jézust ugyanúgy szidni, mint a Marxot. A Marx igenis jól látta a helyzetet és szinte mindenkinek ajánlom, hogy elolvassa a könyveit, mert nem azt a bolsevik rendszert akarta volna, ami megvalósult belőle, tehát lehet még kísérletezni, olyan új rendszerekkel, amik tényleg az emberi igényeket kiszolgálják és a nem a tőkés érdekeket.


Barátom filozófiai szakon végzett, és nagyon keményen tanult, de még se pózol a diplomájával, nem érzett irigységet, mert mások nyelvvizsga nélkül kapták meg a diplomájukat. Nem tartja magát többnek, és neki köszönhetem azt, hogy normálisabb a világnézetem és a marxizmust pártolom.


Ti, hogy vagytok ezzel? Hogyha esetleg mélyen átlátjátok ezt a rendszert, akkor szerintetek ez a pont és teljesítmény alapú rendszer inkább árt vagy használ? Nem kéne e meghaladnunk ezt a rendszert, ami folyamatosan generálja a társadalmi igazságtalanságokat és az osztály állapotokat?


2020. ápr. 8. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Azért van ez a "rendszer", hogy akik nem ismerik fel azt amit te, azokat is tudják valahogyan motiválni.
2020. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kell az a külső erő, ami motiválja az embereket? A motivációnak nem belülről kéne jönnie?
2020. ápr. 8. 17:58
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem az egyetemen, akkor a munkaerőpiacon megtapasztalja mindenki azt a bizonyos versenyt. Engem nem zavar, ha valakinek jelenleg könnyebben megy, amíg nem az én rovásomra megy az igazságtalanság. Ha nem lenne pontozás, nem tudom, mi alapján mennének az egyetemi felvételik. Érdemes lenne akkor is csak azokat beengedni, akik motiváltak és alkalmasak, nem pedig mindenkit, aki nem oda való. Ez némileg sajnos most is így van, de legalább a legalja nem kerül be.
2020. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kell a külső erő. A gyerekek még nem képesek felfogni, hogy a tanulással saját magukat segítik, sokan még 12.-ben sem. Én azt látom (pedig egy elég jó gimibe járok), hogy azokkal a feladatokkal amit be kell adni és osztályozva lesznek sokkal többet foglalkoznak a diákok. Persze a rendszer nem csak sikerélményeket nyújt, de sokaknak segít.
2020. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még az előző vagyok: nekem ez a jegyek nélküli iskola picit olyan, mint a kommunizmus. Elvben gyönyörűen működik, viszont megvalósítva kudarc. Persze ez csak egy vélemény a sok közül, ne legyen igazam :)
2020. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Verseny helyett együttműködés kell és közösségi érték. Szerintem egy normális, művelt ember nem hisz a versenybe, mert tisztába van azzal,hogy társaslények vagyunk, és ebből adódóan felesleges a rivalizálás, és emiatt felesleges a pontozás is. Mivel a bolsevik rendszerekben ugyanúgy megvoltak, ezek a versengő, pontozó, érdemjegyi elemek, ezért az is egy kapitalista rendszer volt szocializmusnak hazudva. Emiatt felesleges temetni a kommunizmust.
2020. ápr. 8. 22:24
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Az igaz, hogy az oktatásra ráférne egy reform, de ez igaz a gondolkodásmódodra is. Ha nincs pontrendszer és teljesítményértékelés, akkor az alkalmatlanok kiszűrésére sem lenne lehetőség. Hogy ki kerül a felsőoktatásba, annak pedig tudásalapon kell eldőlnie. Már így is eléggé felhígult a képzés, és sok tehetségtelen nem odavaló alak került be, akiknek nem szabadott volna, mert csak bulinak gondolják az egészet, a reális gondolkodáshoz pedig még nem érett meg az agyuk.
2020. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!