Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így hogy csak írásbelit...

Így hogy csak írásbelit terveznek tartani, szerintetek hányan buknak majd matekból?

Figyelt kérdés

Itt átlagos középiskolákra gondolok, ahol a szóbelire jutás sokaknak a cél. Hosszabban is leírtam a gondolatom erről lentebb, de a lényeg az ez.


Nyílván nem gimikre gondolok. Én szakközépbe jártam és 84 középszintű érettségivel nekem lett a legjobb az egész iskolába, utánam 66 volt a második helyen. És nem egy kis faluba tanultam, ha nem egy átlagos 40ezres városba. És rajtunk kívül van még 3 középiskola, abból kettő rosszabb a volt sulimnál egy pedig jobb.

Ilyen iskolákban a cél a szóbelire jutás ahol segít a tanár, egyszerűbb feladatok vannak és szórják a pontokat. De ha nincs szóbeli, brutális lesz a bukási arány szerintem.

Ami a legtöbbeknek nem akkora nagy probléma, de pl nekem nagynéném ha nem tudott volna annó szóbelizni matekból, akkor egy évet csúszott volna a tovább tanulása.


A saját eredményemet azért írtam le, mert középszinten nem nagy szám egy ilyen pontszám, viszont ezzel még is nagyon kiemelkedtem, ami sokat elmond az ilyen iskolákról.



2020. ápr. 9. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom változott-e az érettségi, de amikor én voltam akkor 20 pont kellett a ketteshez, hogy ne kelljen szóbelizned. Aki 20 pontot nem tud elérni annak elkéne gondolkodnia.
2020. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
25 pont kell már.
2020. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Hát nem tudom, aki 20 vagy 25 pontot képtelen összekaparni, azt tulajdonképpen milyen alapon kellene átengedni a vizsgán? Semmit nem tud...
2020. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Az se túl sok. Egyetemen, ha belegondolsz 50,51 ponttól van a kettes. Érettségin is ezt kéne, bár akkor rengeteg bukás lenne minden tárgyból. De így lehet szűrni azt, hogy ki való egyetemre és ki nem. Aki úgyse megy egyetemre felesleges érettségi. Tanuljon szakmát.
2020. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
hm... én kifejezetten örülnék, ha elmaradna a szóbeli. az írásbelire kevesebb lexikális tudás kell, ami szerintem előny, ha megtanultál logikusan, összefüggésekben gondolkodni...
2020. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Tévedsz utolsó. Lásd Kémia/Biosz szóbeli. Nem csak lexikális tudás kell. Mekkora előnyt jelent már ez azoknak akik orvosira jelentkeznek. A szóbeli a legnehezebb része. Vagy az angol...
2020. ápr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
"A szóbeli a legnehezebb része" pont ezért örülnék, akármilyen szempontból is nehezebb ;)
2020. ápr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Egy ismerősömnek segítettem tavaly felkészülni a matekra. Szégyen, hogy mi megy matek "érettségi" néven manapság. Csak az első részből mindenkinek tudnia kellene hozni a 25 pontot. Aki erre sem képes, az megérdemli, hogy megbukjon. Nem kell mindenkinek érettségit kapnia.
2020. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az bukik, aki "meg akar bukni", tehát bebeszéli magának, hogy 'ő meg fog bukni, ő ezt nem tudja'.
2020. ápr. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sokkal többen buknának, mint egyébként.
2020. ápr. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!