Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok az érettségi...

Mit szóltok az érettségi javaslathoz?

Figyelt kérdés

[link]


- nem lenne szóbeli

- május 4-én kezdődne az érettségi


Persze ez csak javaslat, döntés "jövő héten esedékes".



2020. ápr. 9. 12:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
20%

Ez a nincs szóbeli megint kívételezés és igazságtalanság másokkal szemben, ugyanúgy mint a diploma kiadása nyelvvizsga nélkül.


Főleg emelt szintű érettségiknél, főleg aki azért megy hogy összekaparjon 50 plusz pontot, hogy felvegyék.


Mivel a szóbelit eltörlik így roppant egyszerű az összes emelt érettségi. A szóbeli a legnehezebb benne.


Vagy ott van az angol középfok vagy emelt. Itt is a szóbeli a lényeg. Az írásbeli vicc. Ráadásul emeltnél a nyelvvizsgádat is megkapod.


Megint csak a kivételezés.. Gratulálok.

2020. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
21%

Remélem ahogy a nyelvvizsgásoknál -> Feltüntetik a diplomába hogy NEM RENDELKEZIK NYELVVIZSGÁVAL.


Úgy az érettséginél is feltüntetik: CSAK ÍRÁSBELIT TETT!. Illetve a %-okat másképpen számolják nekik a felvételin a későbbi évekbe.


Mert lehet most valaki nem megy egyetemre, lehet csak jövőre jelentkezik, de ezzel pont előnybe kerülhet.

2020. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
18%
Na és az államvizsgák? Akkor államvizsga se lesz? Az is szóbelis.
2020. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
59%
Botrány.
2020. ápr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem, miért nem lehet eltolni az egészet 1-1,5 hónappal?
2020. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

na, pontosan ez az, amit én sem értek, 5-ös...

még a szóbeli elmaradásával is teljesen megbarátkoznék (tekintve, hogy oda kell igazán a lexikális tudás, engem meg személy szerint nem érint a nyelvvizsga-kérdés), de az időponthoz miért ragaszkodnak...

2020. ápr. 9. 12:15
 7/33 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is kicseszés de én pont ellenkező miatt gondolom.


Mi az hogy az írásbeli a legkönnyebb? Kvára nem, rengetegen a szóbelivel tudják felhozni a %-okat. Jóval gyengébb eredmények fognak így születni.


Engem az emelt biosz és kémia érint a legjobban. A kémia írásbeli fele számolás, amin könnyű elcsúszni, de a szóbelivel jól kompenzálható. Most nem tudom mi lesz.

2020. ápr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

szerintem annyiban előny, hogy így egyféle tananyagra, feladatípusra lehet koncentrálni.


mert azért valljuk be, a középszintű magyaron az írásbelit a 4 éves tananyag ismerete nélkül is össze lehet hozni gyakorlással, a szóbelire kell leülősen tanulni.

2020. ápr. 9. 12:18
 9/33 anonim ***** válasza:
91%
Amit az első írt az egy nagyon személyes vélemény. Nagyon sokaknak a szóbeli a legkönnyebb része (főleg angolból!) és felhúzhatná a pontokat. Egyedül magyarból előnyös hogy nem lesz. Ne mondd már nekem hogy a töri írásbeli, esszével könnyebb mint egy szóbeli ahol van 30(!) Perced felkészülni. Ha előtte nap átolvasod 70%.megvan. legalábbis nekem. De persze, ez is egy személyes vélemény. Amúgy meg ez egy szar helyzet ahol mindenki stresszel hogy most mi és hogy lesz, de biztos kivételezés ilyen körülmények között érettségizni, ahelyett hogy nyugodt körülmények között tehetnénk. Amit írtál nagyon sarkos, és én sem állítom sokaknak ez most előny. Ez egy ilyen helyzet, nem gondolom hogy a legtöbben jónak tartanák. De ez van.
2020. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
34%
A töri írásbeli azért van, hogy senki se bukjon meg. Töri írásbelit 90% fölé mindenki megtudja írni. A töri esszé a legkönnyebb. Ott a forrás....
2020. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!