Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mely egyetemeken van angliszti...

Mely egyetemeken van anglisztika BA szakon szigorlat? Hány félévenként, és milyen tárgyakból?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 13. 14:25
 1/4 anonim válasza:
Ömm....mindegyiken? A harmadik évben, abban a félévben, mikor diplomázol, azaz többnyire a hatodik szemeszter során. Ilyenkor igazából arra lehet számítani, hogy tesznek bele töris, nyelvészetes, irodalmas kérdéseket,hiszen ezek a főbb tematikus egységek. Nem tudom, mennyi idős vagy, mikor válik aktuálissá a továbbtanulás kérdése az életedben, de egy hároméves anglisztika alapszak (BA) önmagában semmire se elég, mindenképpen tovább kéne menned mesterre. És készülj arra, hogy főleg erről fog szólni a dolog, hogy angol, amcsi töri, nyelvészet, angol, amcsi irodalmak. Az én képzésem egyik komponense ez, és sok sima anglisztikás ismerősöm is van.
2020. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megnéztem három egyetem legfrissebb mintatervét anglisztikából (ELTE, Pázmány, Károli), és egyiknél sincs a követelményeknél szigorlat, csak kollikvium, gyakorlati jegy. Vagy a szigorlat a szakdolgozat+záróvizsga lenne utolsó félévben?

Mindenképpen tovább akarok majd menni mesterképzésre:)

2020. ápr. 17. 14:42
 3/4 anonim válasza:
Nem tudom, mit láttál gyakorlati jegy alatt, de mindenhol más a neve a gyereknek valószínűleg, ezt nem szokták kispórolni a képzésből sajnos. :/
2020. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sehol nincs konkrét szigorlat, ez egy bölcsész szak, nem természettudományi. Szigorlat az lenne, ha 3-4 félév anyagából kikérdeznének. Államvizsga van, de az nem szigorlat, hanem minden eddigiből, amit vettetek benne lehet, de az más szakokon is van, szóval nem egy sima vizsga, itt véded meg a szakdogádat is. Debrecenben, Szegeden van két "szigorlatnak" nevezett irodalmi kurzus de egyik sem szigorlat igazából, hanem sima vizsga ismétlődő korszakokkal, amikről már korábban is eshetett szó más kurzusokon. Nem nehéz szak egyébként, nem kell ijedezni.
2020. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!