Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenkinek csak az írásbelijé...

Mindenkinek csak az írásbelijét veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval az merült fel bennem, hogy azok, akik újrapróbálják az érettségit, ők vihetik azt a százalékot, amit szóbelivel együtt szereztek? (Közepeknél, meg akár emelteknél is, ha valaki októberben már megírt mindent) Általában az ember szóbelivel felhúzza a jegyét, de ez nem lenne igazságos a mostani végzősökkel szemben, akiknek ugye erre nem lesz lehetőségük, vagy akkor mindenkinek csak az írásbeli eredményét veszik figyelembe? Szerintetek?

Köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 17. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mivel az érettségidbe a teljes vizsgád átlaga van, azt fogják nézni. Senkinek nem fogják előkotorni az x éve írt érettségijét, hogy megnézzék hány %ot ért el. Így a felvit is módosítani kéne stb
2020. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De akkor ez így nagyon nem lenne igazságos a végzősökkel szemben :(
2020. ápr. 17. 12:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi helyzetben semmi sem igazságos, valljuk be. De el kell fogadni, túl kell lenni rajta. Van aki a szóbelivel lerontaná az írásbeli eredményét, ők is jól járnak, nem csak az, aki újra írja.
2020. ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Voltál már szóbeli érettségin? Hidd el nekem, ha jól megírtad az irasbelit, szobelivel már csak rontasz. Ráadásul pofára adják szóbelin a pont számokat, az meg aztán végképp nem igazságos.
2020. ápr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is idén jelentkeztem egyetemre de korabbi evben érettségiztem. És hát nagyon nem lenne fair velünk szemben sem ha csak írasbeli eredményunket szamolnak bele... Rengeteg tanulás árán tettük le a szobelit is, amit nem lehet csak úgy kidobni a kukaba... És mi idén nem vagyunk olyan sokan mint eddigi években. Idén azok jelentkeztek nagyobb többségében egyetemre akik először érettségiznek. Szóval ha mindenki elszurja idén akkor alapból csökkeni fog a ponthatar függetlenül attól hogy van pár ezer ember akiknek az eredménye jobb mint az ideieke... De ez a szám még mindig elenyésző
2020. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
#4 Elég sok szóbeli érettségin voltam, és sok embert láttam javítani. Az értékelést pedig a feleletükre kapták, nem a pofájukra.
2020. ápr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az egész koronavírus nem igazságos. Pl. jó és rossz embereket válogatás nélkül öl meg vagy juttat anyagi csődbe.

Ezen belül az érettségi sem igazságos. Olyan, amilyen most lehet.

2020. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6 igen, valószínűleg sok ember javított. Belőlem leginkább a keserűség beszél, mert én egy elég jól sikerült 91 illetve egy 85 %-os érettségit követően rontottam 3 illetve 5%-ot, amivel sajnos lemaradtam az álomegyetemről. A saját tapasztalatomról írtam. Nagyon sok munkám volt abban, hogy a szóbeli érettségim (is) a lehető legjobban sikerüljön, én pedig nagyon jónak éreztem, mégis csökkentek a százalékaim. Amikor már úgyis mindegy volt, feltettem a tanáromnak a kérdést, hogy mi alapján vont le pontokat, azt a választ kaptam, hogy nem tudja megmondani, egyszerűen csak hiányolt valamit a feleletemből, de egyébként tökéletes volt. Míg másnak, aki sokkal gyengébb feleletet adott elő, amit a teremben ülve én is végighallgattam, magasabb pontszámot adott, attól függetlenül, hogy sok hibát vétett és két kérdésre is azt a választ adta, hogy nem tudom. Ha az én feleletemből hiányolt valamit a tanárom, tőlem is megkérdezhette volna, de nekem kérdéseket sem tett fel senki.

Személy szerint a szóbelinél nem tudom, hogy mi alapján adnak pontokat, milyen szempontok játszanak közre, mert mi ezt nem látjuk. Ezért nem tartom igazságosnak.

2020. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pedig a szempontrendszer teljesen nyilvános, bárki megnézheti.

[link]

Ott van minden vizsgaleírásnál.

Nincs olyan vizsga ahol ennél többet tudhatnál róla, ennél jobban szabályozva lenne. Az egyetemen pl. semmit sem.

2020. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#5 persze, meg lehet érteni, hogy a szóbeliért is megküzdött az ember, sokat készült, de nekem még csak esélyt sem adtak arra, hogy legyen javítási lehetőségem. Márpedig a szóbelin a legtöbben igenis javítanak. Azzal, hogy mindenkinek csak az írásbelijét veszik figyelembe, nem kerülnének hátrányba az újraérettségizők sem, egyszerűen csak egységes lenne. Arról pedig, hogy kevesen vannak az újrajelentkezők csak annyit, hogy ahova én szeretnék menni, elég, ha van 100 újrapróbás és meg is telt. Engem csak az zavar, hogy ők akár 10-15 pont előnyben is lehetnek hozzám képest.
2020. ápr. 25. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!