Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE Tanárképző Központjáró...

Az ELTE Tanárképző Központjáról véleményt tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
Milyenek a tanárok, a diákok? Esetleg az angol-orosz tanári szakról valami infó? Köszi előre is.

2020. ápr. 21. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én angol-töris vagyok, első éves. Szeretem de elég sok a felesleges tárgy meg igazából szerintem 4 év alatt lehetne végezni a tanárin, ha arra fókuszálnánk amire kellene.

A tanári felhozatal vegyes, van, akinél viszonylag könnyű jó jegyet szerezni, másnál meg vért kell izzadni egy hármasért is....de összességében elégedett vagyok a tanárokkal, felkészültek, rengeteget tudnak, megtiszteltetés tőlük tanulni.

Ha van bármi konkrét kérdésed írj nyugodtan.

2020. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hegemaster válasza:
100%

Először is, magával az ELTE Tanárképző központtal kb csak a felvételi erejéig fogsz találkozni, ugyanis nem egy külön kar. A te karod ezzel a szakpárral a Bölcsészettudományi kar lesz. Az oroszosok elvileg egy nagyon jó kis közösség, a szláv tanszéken nincsennek sokan így tök összetartó és közvetlen kis közösség van a oktatók és diákok között, bár én ebből csak annyit tapasztaltam hogy egyszer voltam egy szlávos karácsonyon ami az egyik rendezvényük mert egy haverom elhívott. Az oktatók együtt vodkázgatak meg beszélgettek a diákokkal, szláv nyelvű népdalokat énekeltek közben hangszerrel kisérték magukat és táncoltak. Az egyik legjobbfejség volt amit azon a karon valaha láttam. És volt kb végtelen ingyen forraltbor :D


Az angolon nyílván rengeteget kell olvasni angol nyelven, és általában úgy próbálják elmélyíteni a tudást hogy közben sokat megtanulsz az angol kultúráról, politikáról, művészetről meg minden fajta dologról amik biztos érdekesek annak akit érdekel. De ez az összes nyelvszakon ilyen. Ha kb anyanyelvi szinten beszélsz angolul és tényleg szereted 100% hogy menni fog. Bár néha (és eza btk-n minden szakra vonatkozik) 1-2 kurzus kifejezeten unalmas tud lenni.. vagyis... nem, nem lehet kifejezni némelyik kurzus mennyire unalmas :D

2020. jún. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!