Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi beadandó dolgozat,...

Egyetemi beadandó dolgozat, nálatok is így van?

Figyelt kérdés

A tanárok feladtak egy csomó beadandó dolgozatot a szünetre (volt pár olyan tárgy, aminek ez adta a félév végi jegyét). Nálatok is az van, hogy a tanár a totális (érthetetlen, zavaros, ízléstelen/ nem a témáról szól) hulladékot és a kiváló beadandót (aminek minden szava 100x átgondolt) is 5-sel értékeli.

Ez teljesen elveszi a motivációmat.

Nincs verseny, mindenki a legjobb...

És minden tanár ezt csinálja, nem értem, hogy miért, hogy vajon mire gondolnak közben?


2020. ápr. 27. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugy van, hogy a tanár nem mutatja meg nekünk a többiek dolgozatát, se az arra adott jegyet. Valamint mi se küldjük körbe a sajátunkat, (kijárási korlátozás miatt nem is találkozunk egyébként) ezért nem tudjuk, hogy más mire kapta a jegyet.

Nem is értem miért gondolja valaki, hogy versenyezni kellene masokkal. Itt magaddal kellene, mert egy szakmára készülsz.

2020. ápr. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, mindenki jól oldotta meg a feladatot felkiáltással.

Én értelek, szerintem is dühítő, beleölöm a sok munkát, és értékelésben ez nem köszön vissza, ugyanúgy le van tudva az, aki komolyan foglalkozott vele, mint aki 5 perc alatt összedobott valamit.

2020. ápr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk szigorúan veszik.
2020. ápr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vodafonelive ***** válasza:

Tavaly előtt kellett írni egy beadandót aminek formai és tartalmi követelményei voltak. Azt a beadandót én csináltam, kaptam erre egy jeles érdemjegyet.

Mivel volt az iskolában egy srác aki másik mesterre járt, mint én, de ugyan azt a tantárgyat meg kellett csinálnia, mint nekem csak másik félévben, odaadtam a beadandómat, talán a nevét írta át és ugyan úgy egy jelest kapott. :D (persze ez viszonzás volt, mert Ő meg adott egy másik házit, másik tantárgyból amit kb. én is szó szerint adtam be és átmentem...)

Ez sajnos ilyen...

2020. ápr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nálunk is így van, de ha belegondolsz egy tanárhoz egy nagyobb egyetemen, ha több szakon/évfolyamon is tanít, jár párszáz diák... Kapsz egy 10 oldalas beadandót, akkor mondjuk előtted van 300*10 oldalnyi beadandó. A kutya sem fogja elolvasni meg betűzgetni, főleg egy nem is túl fontos tárgyból. Max a tanársegéd átfutja, meg hogy megvan-e a kiadott formai követelmény és a megfelelő oldalszám aztán kész.

Sajnos ez most egy ilyen helyzet, engem is ugyanúgy frusztrál, mivel én is épp egy beadandó felett ülök már napok óta, hiába tudom, hogy valószínűleg el se fogják olvasni..

2020. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5, az a baj, hogy én pl posztgraduálisra járok, ahol 16an vagyunk, és ez már egy nagy csoport. Itt sem olvassák el, csak megkapja mindenki az ötöst. :D
2020. ápr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!