Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelező mérnökinformatikus:...

Levelező mérnökinformatikus: Dunaújvárosi Egyetem vagy Neumann János Egyetem GAMF (Kecskemét)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hét éve dolgozom, két éve alapszintű irodai folyamtok automatizálásával, leprogramozásával foglalkozom. A hosszú távú karrierem érdekében jelentkeztem levelezős mérnökinformatikus képzésekre. Sajnos Budapesten nem nagyon indul már ez a szak levelezőn, úgyhogy első két helyen jelenleg a Dunaújvárosi Egyetem és a kecskeméti Neumann János Egyetem GAMF szerepelnek, ebben a sorrendben.


A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e a Neumannt tenni első helyre, vagy igazából mindegy? A vélemények elég vegyesek ezekről a helyekről, bár a DUE-ről több a negatív visszajelzés. Számít végső soron, hogy melyik iskolából kerülök ki? Van különbség a két hely között, ha igazából tényleg tanulni szeretnék, és tudok is (önállóan is)? A szívatós iskolákat kerülném, hajlandó vagyok a leadott anyagnál többet is tanulni. Nem csak a papír kell, tudást is szeretnék mellé.


Magamról egy kicsit, hogy meglegyen a kontextus:

- 33 éves vagyok, szóval az érettségi jó régen volt

- Nem vagyok zseni, de elég jó fejem van. Magolni nem tudok, de a logikai érzékem, ha nem is kiemelkedő, szerintem simán átlag feletti.

- Sosem voltam matekzseni, de már elkezdtem magam felkészíteni. Szép lassan jön vissza a tudás, csinálom a régi középszintű érettségiket (a legutóbbit 87%-osra írtam, és javuló a tendencia), és lassan elkezdem az emelt szintű anyagot is átnézni, és begyakorolni.

- Fizikából mondhatjuk, hogy 0-án vagyok, szeptemberig meg tudom kb tanulni a középiskolás tananyagot is, ezzel vágnék neki.

- Nappali és esti tagozatok, ill. Budapestnél egy órányi vezetésnél messzebb lévő helyek sajnos nem jöhetnek szóba, szeretném megtartani a munkahelyem, és ott is fejlődni, ill. amennyire lehet, azonnal alkalmazni az egyetemen tanultakat.


Én alapvetően azt vallom, hogy aki meg akar valamit tanulni, az meg fogja, és jöhet akármilyen suliból, ha látják mögötte a tudást, nem lesz gond.

De azért mégiscsak 9-10 éve jöttem ki a felsőoktatásból (és totál másik területről), szóval a fentiek ismeretében kérdeznélek titeket, hogy véleményetek szerint:

- Van-e bármi különbség a két suli között?

- Melyik iskola támogatja jobban a tanulni vágyókat?

- Melyik egyetem ad használhatóbb tudást, vagy ha tanulok, mindegy?



2020. ápr. 27. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:
GAMFot ajánlom. Sokkal gyakorlatiasabb az oktatás. Tapasztalat.
2020. ápr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!