Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemek ugye nem nyitnak...

Az egyetemek ugye nem nyitnak ki a vizsgaidőszakra, igaz?

Figyelt kérdés

A kérdés oka: Beleéltem már magam abba, hogy csak online lesznek a vizsgák, illetve a zárthelyik. Ennek ellenére az iskolákat egyre inkább pedzegetik, itt is, meg máshol is. Így felmerült bennem, az egyetemek hamarosan történő újranyitása.


A kérdés tehát: mit gondoltok, az egyetemeket leghamarabb mikor lehet kinyitni?

Reális, logikus, értelmes véleményeket, gondolatokat várok.


Tudom, most a leggyakoribb kérdés a "mikor nyitnak újra az iskolák?", de azok jellemzően az általános iskolákra értendők, esetleg az érettségivel kapcsolatosak. Ellenben az egyetemekről kevés szó esik!

A kérdést komolynak szánom, az ilyen "menj át az ezotéria rovatba, ott vannak jósok" típusú válaszokat kérem mellőzzük!


Köszönöm!



2020. ápr. 28. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem látok a jövőbe. Sok oktató azon lobbizik, hogy legalább utolsó hétre/vizsgaidőszakra menjen vissza minden a régibe, a kontroll miatt.

A kormány oldaláról nem jön egyértelmű infó, előre nem tudunk tervezni.

Eléggé elfogadott, hogy a félévet már online fejezzük be.

Ugye a vizsgaidőszak ki lett terjesztve, de nálunk igyekeznek tartani az eredeti ütemtervet, nem hiszem, hogy ezért képesek lennének augusztusban szóbeliket rendezni. :/

2020. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A többi országban is, ahol kezdik kinyitni az iskolákat, ott is először az alsó tagozattal kezdik, utána felső tagozat, a középiskolák megnyitásáról sok helyen egyelőre szó sincs.

Itthon is az egyik fertőzési góc ugye a külföldi egyetemisták voltak (teljesen mindegy egyébként, bejött máshonnan is, nem egy helyről terjedt szét az országban), de látni kell, hogy egy egyetem tökéletes hely a fertőzés terjedésére. Rengeteg külföldi hallgató is, akiknek jó része ugyan itt maradt, de vannak akik hazautaztak. Újra összeengedni az ország minden feléről embereket, fél országon átutaztatni őket egyáltalán nem jó döntés. Az egyetemek voltak a legelsők között amit bezártak, valószínűleg azt is nyitják majd újra utoljára. Az egyetemek jó része át is állt az online számonkérésre. Nyilván vannak különböző gyakorlatok, amiket jó lenne elvégezni, de egyetemre csak felnőtt emberek járnak, az oktatás is tud rugalmasabb lenni, mint a közoktatásban, ha valami nagyon kell, de nem lehet most, majd következő félévben megoldják. Palkovics is ezt nyilatkozta:


“Az érettségiről azt mondta, biztonságosan meg lehet tartani május 4-től, azt azonban nem tudta megmondani, az egyetemi tanév befejeződik-e júniusban.


Nálunk is lehetséges, hogy amennyiben a rektorok úgy gondolják, az utolsó éves hallgatókat visszaengednénk az egyetemekre, hogy végezzék el a gyakorlataikat, adják be a diplomatervüket, államvizsgázzanak le, szerezzék meg a diplomájukat, mindez az ő döntésük lesz, hasonlóan az érettségihez. “


Nekem ebből nem úgy tűnik, hogy nagyon prioritás lenne az egyetemekkel foglalkozni, a végzősök tudják le az államvizsgát, a többiek meg majd online megoldják. Én nem számítok arra, hogy 1-2 hónapon belül megnyitnának az egyetemek, vizsgaidőszakra sem. Ha addig lesz szak, ahol nem vizsgáztatnak, kivárnak, akkor augusztusban lehet lesznek rendes vizsgák, máshol szerintem próbálják online pörgetni majd.

2020. ápr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is pedzedgetik, hogy nem tudják hogyan legyenek a vizsgák. Az államvizsga (a mi karunkon) úgy néz ki, hogy egyelőre meg lesz tartva, de még változhat. Kaptunk Google kérdőívet, hogy ki honnan, hogyan, mennyi idő alatt jönne. A betegségek okozta kockázatra/csaladtagokra nem kérdeztek rá.

Nálunk július 31-ig lesznek a vizsgák, egészen a hó közepéig lehet aláírást pótolni.


Folyamatosan azzal jönnek, hogy addig bármi lehet, majd időben szólnak. Nekem ezen múlik a végzésem, mert sajnos én nem hagyhatom el a lakást, mind a 3-an a fokozott kockázati csoportba esünk, Édesanyám 100%, hogy nem élné túl,annyira. Teljesen kikészít ez az állandó bizonytalanság. Mechanikából akarnak becsődíteni minket, 50-100 ember egy eladőadóba, ami elég nagy lenne biztonsággal vizsgázni, azokon konkrétan nincs ablak sem. Már megmondták, hogy 8-kor lesz, amikor a legtöbben vannak a városi buszon, amiből kereken egy darab megy arra 8 előttre. Az ország minden részéből jöjjünk el ezért. Én szerintem akkor elengedem, nem kockázathatom Édesanyám életét ezért.

2020. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk lesznek kontakthetek. Elvileg...

Remélem azért fizikából, meg a többi nehéz tárgyból meg tudjuk írni az írásbelit, mert az internetes felületen csak az eredményt tudják nézni, normál vizsgán meg a megoldásod menetét, a gondolatmenetet is értékelik...


Ha lesz rendes vizsga, mindenképpen autóval megyek be, fertőtlenítem magam, maszk stb. alap.

2020. ápr. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!