Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnék túllendülni ezen?

Hogyan tudnék túllendülni ezen?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, és nagyon stresszelek azon, hogy csak jó jegyeim legyenek. Első évben úgy jöttem ide, hogy egyetemen teljesen jó egy négyes átlagot hozni mondjuk. Középiskolában is négyes átlagom, teljesen meg voltam elégedve vele. Most harmadéves vagyok, és eddig minden tárgyból összekapartam valahogy az ötöst, valójában nem érdemeltem mindenből ötöst, mákom volt egy csomószor, volt, hogy előre ismertem a feladatokat, volt, hogy javítóvizsgát tettem, amikor lehetőség volt rá, szorgalmikat csináltam, stb. És az van, hogy most már szörnyen félek tőle, hogy 4-est vagy rosszabbat kapok valamiből. Tudom, hogy ez nem nagy probléma valójában, de pont ezért szar, hogy egészségtelen módon félek a rossz jegytől. Emiatt nem is tudom normálisan élvezni az egyetemet, pedig szeretem azt, amit tanulok. Tegnapelőtt elrontottam egy zh-t, és szörnyen érzem magam azóta. Tudom, hogy nem lenne érdemes görcsölni rajta, mert a tárgy azért valószínűleg meglesz valahogy, meg, ha nem is, nem dől össze a világ. Mégis folyton csak azon pörög az agyam, hogy melyik tárgyból miként lesz meg az ötös év végére. Azt is tudom, hogy később senkit nem fogja érdekelni, hogy milyen jegyeim vannak, meg, hogy ez nagyon nem a legfontosabb dolog az életben. Igazából nem tudom milyen választ kaphatnék azon kívül, hogy "Nyugodj már meg, b*zmeg, ne legyél ekkora ki***ott gyökér". De ha valakinek volt hasonló teljesítménykényszere, az talán érti miről beszélek. Pedig más dolgokban nem gondolom magam ilyen kényszeresnek (bár jobban belegondolva, bizonyos más dolgokban is valamennyire az vagyok, de ez most mindegy). Szóval a kérdés: hogy a fenébe tudnék megszabadulni ettől a nyomástól?

2020. ápr. 28. 22:55
 1/1 QQRIQ2001 válasza:
Szerintem az segít, hogy sok ember storyját hallgatod meg akik hasonló cipőben jártak mint te és meglett a kimenetele. Valószínűleg nem öltek még ezért embert :D Az embereknek sokkal nagyobb problémáik is vannak mint ez. Betegségek, elvesztettek valakit az sokkal nagyobb trauma. Illetve próbáld meg elterelni a figyelmed valamivel. Például kezdd el az önfejlesztést vagy valami mást tanulni ami érdekel.
2020. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!