Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kihagyhatok egy vagy két évet...

Kihagyhatok egy vagy két évet középiskolában?

Figyelt kérdés

18 évesen szeretnék elköltözni itthonról. Elég fontos lenne. Az a baj, hogy akkor még nem lenne elég pénzem és még csak a 11. évfolyam év végén lennék. Szóval 18 évesen ki szeretnék menni külföldre 1 vagy 2 évre dolgozni, hogy meg tudjak élni iskola mellett is. Utána hazajönni és befejezni az iskolát. Szakgimnáziumba járok, van egy pár alap tantárgy ami nekem nincs és vannak plusz tantárgyak. Szóval a felnőttképzés emiatt nem hiszem, hogy szóba jöhet. Jövő májusban töltöm a 18-at.

Bármilyen tanácsot szívesen elfogadok arról, hogy hogy lehet megélni 18 évesen egyedül.

Köszönöm, ha válaszolsz!



2020. máj. 2. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire rossz neked otthon egyedül, de próbáld meg az érettségiig kihúzni. Külföldön a legtöbb helyen érettségit + nyelvtudást azért kérnek. Ha nem érettségizel le most, később nehezebb lesz. Mivel 18 éves leszel, a gyámügy már nem visz vissza a suliba, viszont az se biztos, hogy visszavesznek, így esetleg később sokkal nehezebb körülmények között, több időn át fogsz érettségizni. Próbálj meg inkább itthon túlélni az érettségiig, és valahogy kihúzni.
2020. máj. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Angliában van ismerősöm és azt hallottam, hogy tőle még egyszer sem kérték el az érettségiét. Nyelvtudásom pedig van. Angolul elég jól beszélek, németből pedig meg vannak az alapok, elég sok mindent tudok, de folyékonyan beszélni még nem. Szerintem pár hónap alatt német nyelvterületen azt is meg tudnám tanulni.
2020. máj. 2. 08:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Estin is lehet érettségizni, és mellette főállásban dolgozni, más is így csinálja, ha muszáj. Nem kell ezért a világ végére menni és azt hinni, hogy ott maga a csoda vár, mert nem.
2020. máj. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a probléma abban, hogy nem sima középiskolában vagyok, nem ugyanazokat tanulom, mint egy sima középiskolás. Például fizika, kémia, biológia nekem nincs. Nem lenne baj, ha nem kapnék szakmát az érettségi mellé, de nem hiszem, hogy tudnék estire menni.

Azért köszi a választ!

2020. máj. 2. 09:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kihagyhatsz. Elvileg 25 éves korodig visszamehetsz, de nem kötelesek visszavenni. Estin valószínűleg csak a 9. osztályodat fogadják el.

Én a helyedben legalább a 12. osztályt befejezném, később nehezebb lesz.

2020. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Korrepetálhatsz online angolt. 3000 / óra díj már általános egy magántanárnál. Én nappali tagozatos egyetem mellett oktattam online nyelveket éjjel-nappal, és abból fizettem mindenemet. Nem lehetetlen megcsinálni.
2020. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

És 8 általánossal mit szeretnél csinálni? Angolul tudni Angliában alap, németeknél pedig a komoly nyelvtudás a legrosszabb (feketemosogató, takarító stb) és a legmagasabb szintű (multiknál vezető, ilyesmi) állásokhoz nem kell, de utóbbit nem egy 18 éves fogja megkapni, akinek se szakmája, se érettségije.

Nosza, nem kell bemutatni az érettségit. És szakma? Ezek nélkül semmi olyan munkát nem fogsz kapni, amiből nem hónapról hónapra tengődsz. Nem fogsz tudni félretenni, hacsak nem eltart valaki. Még egyszer hangsúlyozom, hogy az angoltudás alap a briteknél, szakirányú végzettség nélkül csak emiatt nem jutsz magasra. Vendéglátás, takarítás, segédápoló, gyorséttermi munka, ezekre lehet számítani, de ezek rosszul fizetnek.

2020. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!