Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ötödikben csoportbontás,...

Ötödikben csoportbontás, erősek és gyengék?

Figyelt kérdés

Nálatok is van ötödikben csoportbontás matek-angolból, ahol a jobbaknak sokkal több óraszámban tanítják a tantárgyakat? Nem maradnak le nagyon a kevesebb óraszámban tanulók? Én nem emlékszem ilyenre a mi időnkben.


A keresztlanyom a gyengébb csoportba került, csupa ötössel, bár tény, hogy egyetlen egy felmérő döntötte el, ki hova kerül. Az is tény, hogy ő nem egy padból majd kieső jelentkező, csendes, visszahúzódó.


Csak én érzem ezt igazságtalannak? Miért nem névsor szerint vannak kettébontva, és mindenki ugyanazt az anyagot tanulja?


2020. máj. 5. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

A kompetencia alapú csoportbontás sokkal hatékonyabb, mert az erősekhez nem kell felzárkóznia a gyengéknek, a gyengék meg nem húzzák vissza a terhelhetőket. A teszt önmagában lehet kevés, de aki nem a csoportjának megfelelő szintbe kerül, még átrakhatják pont a fenti okok miatt. Nincs kőbe vésve, hogy márpedig mindenki ott marad, ahová jutott.


Nem igazságtalan a dolog. Voltam már olyan közegben, ahol nyelvvizsgázott és addig a nyelvet nem tanulók is egy közös nyelvórán kellett hogy legyenek a tanterv szerint (töltelékóra). Aki társalgási szinten beszélte a nyelvet, az a falat kaparta amikor az órák az ábécéről, számokról meg a legalapvetőbb alapdolgokról szóltak, mert a tudásban legutolsó embert is fel kellett húzni egy minimális szintre.

2020. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Volt.

Nem maradtak le, ők annyit tudtak csak, ami szükséges, a haladók meg sok extrát és kitérőt is kaptak az anyagban, így nagyobb tempóban is haladtak.

Nem igazságtalan egyáltalán. Tudom, tudom, mindenkinek a saját kölke az atyaisten meg a zseni, de akinek a szorgalma vagy a képességei akadályoznák az emelt csoport megfelelő tempóban haladását, azt nem fogják ott pátyolgatni.


Tudtommal ha összeszedi magát, év elején válthat.

2020. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Nem igazságtalan, sőt, mindkét csoportnak így a jobb.

2. "Érdekes", hogy csupa ötössel a gyengébb csoportba került, ha a lány szeretne az erősebb csoportba járni, a szülei helyében foglalkoznék ezzel.


Általános iskolában nálunk nem volt csoportbontás semmiből, én örültem volna, ha lett volna. Gimiben a másik osztállyal összevonva 4! szint szerinti bontásban tanultuk az angolt, a csoportok között zongorázni lehetett a különbséget (de a gimi végére így is többen mentek angol szakra a leggyengébb csoportból is) Matekból csak az utolsó két évben volt csoportbontás, az is klassz volt.

2020. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen hogy válaszoltatok. Nem mondtam hogy zseni a keresztlanyom, azt sem hogy atyauristen. De tény és való hogy egyetlen egy darab négyese sem volt negyedikben, és eddig ötödikben sem... Mégis a gyengébb csoportba került. Csak azért mert csendes és nem jelentkezik?


Ezzel visszahuzza a 'vágtázó ménest'? Mindenesetre érdekes. Köszönöm még egyszer.

2020. máj. 5. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!