Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fel lehet készülni öt hónap...

Fel lehet készülni öt hónap alatt emelt magyar érettségire?

Figyelt kérdés

70%-os emelt magyar érettségit kéne írnom. Napi szinten készülnék rá, és gimnáziumban nagyon szerettem a magyart, de az érettségim hármas lett belőle középszinten.

Fel lehet öt hónap alatt készülni rá? És mit ajánlotok, miből készüljek rá? Jöhet weboldal, tankönyv, bármi ami hasznos információt tartalmaz ezzel kapcsolatban. Esetleg aki emelt magyarozott, attól is szívesen fogadok bármilyen tanácsot. Tanárhoz nem szeretnék menni, a volt magyar tanárom, pedig nem nagyon jeleskedett a saját munkàjàban, szóval nem szeretnék tőle segítséget kérni.


2020. máj. 8. 01:08
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk olyanok mentek emelt magyarozni akik középszinten sima 5öst írtak volna. Ha te középszinten 3ast írtál, akkor lehet hogy nem neked találták ki a sokkal nehezebb emeltet 🤔
2020. máj. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, amikor érettségiztem közép szinten, abszolút nem érdekelt az sem, hogy meg lesz-e, vagy nem.

Most érdekel, most tanulnék, most ràszànnàm az időt, szerintem nem késtem el, mert nem 70 éves vagyok, szóval nem nagyon érdekel a véleményed, ha csak oltani jöttél ide, akkor kullogj arrébb, kérlek!

Értelmes válaszokat kérek!

2020. máj. 8. 01:17
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Öt hónap alatt doktorira felkészülsz! De viccen kívül! Az 150 nap! ha minden nap készülsz rá, ahogy írod, mondjuk 3 órát, akkor az 450 óra! Nagy szégyen lenne, ha nem menne, hiszen ez több, mint két teljes évnyi magyaróra egy átlagos gimiben!

Nem kell hozzá más, mint egy alap tankönyv, azok a könyvek, amiket magyar fakultáción használtatok. Sokat olvasni és sokat elemezni. Ennyi.

2020. máj. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Én a szóbelire két éve a Corvina kiadó emelt magyar tételeiből készültem, plusz nagyon jó tanárok volt az alap óráimon. A titka, hogy sok korábbi érettségit megoldasz, illetve a verstant nahyon jó, ha tudod, mert MINDIG kérdezik (jambus, spondeus, ilyenek), na meg a verselemzés szempontjai legyenek meg stabilan a fejedben.
2020. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 8. 13:34
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Megpróbálhatod,de szerintem jól gondold meg. Persze,ha szükséges,akkor kell. Én másfél év kemény készülés után,most nagyon rosszat írtam,mert úgy készültem lesz max 1 versfelismerés,szóval a meglepetésekkel számolni kell!
2020. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

"szerintem nem késtem el... , szóval nem nagyon érdekel a véleményed..."

mi ertelne feltenni a kerdest, ha mar ugyis megvan a velemenyed?


" Értelmes válaszokat kérek!"

tehat csak az az ertelmes valasz, ami egyetert veled :D


most akkor ezek utan mi ertelme barkinek is valaszt irnia?...

2020. máj. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Az emelt magyarra sohasem lehet igazán jól félkészülni, mindegy mennyit tanulsz, magolod az elméletet, ha nincs hozzá érzéked és nem vagy egy kicsit elvont. Túlságosan szubjektív az egész.
2020. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7-es, és szerinted hol kértem én a kérdésemben véleményt?

Tanácsot kértem, nem véleményt, de a Te válaszod is nagyon sokat segített. Köszönöm.

Egyébként amikor érettségiztem, akkor angol nyelvből megbuktam középszinten, mára viszont középfokú nyelvvizsgát szereztem belőle, mert elkezdtem magamtól tanulni.

Szóval kétlem azt, hogy analfabéta lennék.

2020. máj. 9. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!