Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik magyar egyetemet...

Melyik magyar egyetemet válasszam?

Figyelt kérdés
Pénzügy és számvitelt szeretnék tanulni. Több iskola is tetszik nekem. A Budapest Gazdasági Egyetem, Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar, illetve Debrecenben. Melyik egyetemre lenne érdemesebb tanulnom? Akik oda jártak mik a tapasztalataitok? Milyen az egyetem, a kollégium, a társaság? Mennyire nehéz a tanulás? Lehet mellette dolgozni (úgy értem a tanulás mellett)?
2020. máj. 8. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A vidéki egyetemeket azért nem ajánlom, mert vidéki városokban kevesebb gyakornoki állást kínálnak. Budapesten pedig rengeteg pozíciót hirdetnek meg a nagy multik.
2020. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bge-re jártam, igaz, a KKK-ra, és nem a PSZK-ra, de nagyon sok barátom végzett most ott,meg végez remélhetőleg 1-2 éven belül,igaz főleg gazdinfón vannak de van spanci pénügyön is.


Vannak nagyon színvonalas órák, és vannak hihetetlenül rosszak, teljesen változó. Nagyon sok múlik azon hogy megtaláld mi az érdeklődésed és a célod, és ha arra specializálod magad, és megtalálod hozzá a megfelelő szakértő oktatókat, fantasztikusan jó lehet, de ehhez szerencse kell és utána céltudatosság, nekem szerencsére megvolt.Ha sikerül, nagyon sokat tudsz kihozni belőle, ha nem, akkor viszont kínlódás csak szerintem, rajtad áll.

Vannak nagyon jó plusz órák, de ehhez megint tudnod kell majd mi érdekel hogy tovább tudd képezni magad.


Nekem a társaság sajnos nem jött be, vannak barátaim az egyetemről, de sokkal többet vártam. A KKK koli jó.


Dolgozni ba alatt lehet, de ez sok mindentől függ, ha sok extra dolgot bevállalsz, az első 2-3 félévben nem ajánlom.

2020. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A BGE-PSZK ennek a szakmának a régi klasszikusa (volt "Pénzügyi és Számviteli Főiskola"), igy ezzel nem nagyon nyúlhatsz mellé. De szerintem a többivel sem. Ha vidéki vagy, menj abba a városba, amely a legközelebb van. Az SZTE is jó egyetem meg a DE is. Ha pesti vagy, vagy szeretnél itt tanulni, akkor ezeket nézd meg: BCE, ELTE, BME, BGE ebben a sorrendben.
2020. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És a Bagolyvári Kollégium milyen? Milyen a hangulat, a szobák, mennyire lehet elférni bennük? Milyen a konyhájuk? Mennyire felszerelt?
2020. máj. 15. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!