Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat témaválasztás?

Szakdolgozat témaválasztás?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok az egyszetemen,viszont már tudom,hogy miről szeretnék írni a szakdolgozatban.

Bármit lehet választani (nyilván releváns a szakomhoz), vagy ők adjak meg a témákat és csak abból lehet?:(



2020. máj. 9. 07:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, amit elvállal a konzulens.
2020. máj. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké,köszi:)
2020. máj. 9. 09:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Én következő félévben írom. Nálunk két lehetőség van.

Ha külsős, céges témát választasz, akkor vagy a témádhoz keresel külső, hozzáértő, segítőkész konzulenst (ez a nehezebb), vagy keresel egy tuti konzulenst, aki segít olyan témaválasztásban, amihez elegendő anyagot tud neked biztosítani.

Akkor kell egy belső konzulens, aki elvállal, ő dönt első körben, elfogadja-e a témáját. Ez személyfüggő is. Alapból olyan téma kell, ami a szakodhoz, a szakirányodhoz kapcsolódik. Ha más szakirány, szakon belül, akkor nálunk úgy működik, hogy másik tanszéken kell leadni, ott, amihez köze van.

Ha ezt megbeszéltétek, utána fel kell tölteni a szakdolgozati rendszerbe. Ezt követően dönt róla a tanszék.

De ha a belső konzulens elfogadja, akkor itt már nem szokott gond lenni.

Ha viszont nem viszel külsős témát, akkor a megadottakból választhatsz.

2020. máj. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetem függő, nálunk bármit lehet, amit elvállal a konzulens, de tudok olyan helyet, ahol x megadott téma közül lehet választani.
2020. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 melyik egyetemre jársz? Corvinuson elég lazán kezelik ezt, de nem is kapsz nagyjából semmi segítséget. Egyetlen pozitívum, hogy a szakdolgozatnak a szakhoz de nem a szakirányhoz kell kapcsolódnia. Így elég széles a paletta. Kell eg hozzáértő és NORMÁLIS tanár, egy leszűkített téma, és már írhatod is.
2020. máj. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: GAMF

Itt is lehet másik szakirány profiljába vágó. De akkor annak a másik szakiránynak a tanszékén kell leadni. Ennyi.

2020. máj. 11. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak céges és intézményi témák. De persze, ha van saját témád, és elfogadják, akkor minden további nélkül.
2020. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!