Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok! Ti mennyit készültök...

Tanárok! Ti mennyit készültök egy órára?

Figyelt kérdés
Egyetemen azt tanítják, hogy egy órája több órát fogunk majd készülni, nem csak az elején. Ez mennyire reális?
2020. máj. 9. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Egy tanárnak van mondjuk 25 órája egy héten. Szerinted mennyire reális, hogy erre 50-70 órát készül, azaz 75-95 órát dolgozik egy héten?
2020. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyetemi órámra heti 1-1.5 teljes napot készülök. Szerintem is reális, hogy ha rendesen akarsz tanítani, hogy egy középiskolás órára is minimum a duplájàt készüld, mint az óra maga. A következő években ez nyilván könnyebb lesz, mert ismétlődik.
2020. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán készülök rá. Tudom az anyagot, megvannak a módszereim aztán majd az osztállyal egymásra hangolódunk és idővel személyreszabottabb lesz.
2020. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 chtt ***** válasza:
100%

Nem reális, ahogy az első írja.

35 éve tanítok, de a mai napig minden órámra felkészülök. Van, amikor ez csak 15-20 perc óránként, és van, amikor valóban több óra. Napi átlagban 9-10 órát dolgozom (tanórákkal együtt persze), ebben benne van az a nap, amikor a nyolc órát sem éri el a napi munka, és az is (főleg félév, év végi zárás időszakában), amikor 15 órát egy-egy nap, aztán kidőlök aludni (szerencsére ez a ritkább). Szakfüggő is. Egy magyar vagy idegen nyelv szakos + töris embertelen mennyiséget képes javítani... a tesiseknek nincs javítanivalójuk, van más kötelezettségük (versenyekre felkészíteni, elvinni a srácokat).

Végül is te alakítod ki magadnak, mennyit szánsz rá. Ahogy az előttem levő írta, neki pl. nem is kell készülnie. (És persze, aki gondolja, levonhatja azt a következtetést, hogy én még 35 év után sem tudom az anyagot:)))

2020. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdő vagyok, és kb minden órámra 1,5 órát.


Remélem később jobb lesz, mert magántanításra is alog jut idő, a nettó 140 meg nagyon kevés albérletben... :(

2020. máj. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!