Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweisre/Szegedre orvosira...

Semmelweisre/Szegedre orvosira járók, hogyan kerületetek be?

Figyelt kérdés

Mi a titok? Végzős év előtti nyártól kezdve éjjel nappal oldottátok az érettségi példákat?

Ne értsetek félre, nem vonom kétségbe a Pécsre vagy Debrecenbe járók szorgalmas készülését, de a kérdésben említett két karon is rendkívül magas a ponthatár.

Én jövőre fogok felvételizni, kíváncsi lennék mások hogyan viszonyultak a készüléshez az én koromban/helyzetemben.

Előre is köszönöm a választ!



2020. máj. 9. 20:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*kerültetek
2020. máj. 9. 20:30
 2/11 anonim ***** válasza:

Én duplázással kerültem be. Szóval az igazi "titok" az én esetemben az volt, hogy hoztam a gimiből annyi pontot, amennyit csak lehetett.

A kémia számolásokat elkezdtem 11. után a nyáron, az elméleteket csak szeptemberben.

2020. máj. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A közepek nagyon jól sikerültek, az emeltek már kevésbé. Elsőre nem jutottam be. Második nekifutáskor 4 hónapot készültem csoportos különórán, ekkor ugye suliba sem kellett már járnom és simán felvettek Szegedre.

Nem bánom, hogy nem vettek fel elsőre és azt sem, hogy nem a duplázásra hajtottam.

Szerintem a titok egy jó tanár...

2020. máj. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Viszonylag szorgalmasan tanultam gimi alatt, készültem a közepekre is, így azok mind 90% fölöttiek lettek. Emiatt nekem a sima pontszámítás volt a jobb. Emeltekre rendesen felkészültem, gyakorlófeladatokat csináltam, kémiából pár hónapig tanárhoz is jártam.
2020. máj. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is sima pontszámítással kerültem be (Szegedre járok). Biosz tagozatra jártam, 4 év alatt sokat tanultam, emiatt a biosz érettségire nem sokat készültem külön, utolsó évben oldottam meg a korábbi emelt érettségi feladatlapokat és gond nélkül sikerült 90% felettire. Kémiából csoportos érettségi előkészítőre jártam, ott korábbi emelt érettségi feladatokat és a Villányi könyv feladatait gyakoroltuk. Magamtól mem gyakoroltam sokat, csak a fakt óráimra és a felkészítőre oldottam meg a feladatokat. Na ezt nem ajánlom, gyakoroljatok sokat :D Hál istennek szerencsém volt, a szóbeli majdnem max pontos lett, összességében ha jól emlékszem 75-78% körülire sikerült a kémia. A többi jegyem nem volt kitűnő, 4-eseim is voltak, összesen 435 pontom lett.
2020. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is biosz tagozatra járok, de az órai felkészülés sokszor nem elég úgy érzem
2020. máj. 10. 19:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én másodéves vagyok Szegeden.

5 éves, nyelvi előkészítős angol tagozatra jártam, biosz-kémiát 11.-ben felvettem faktnak. Jó sokat tanultam rájuk, biológiából versenyeztem is, kémiából kicsit gyenge volt a fakt, az utolsó évben jártam magántanárhoz hetente.

Az órákon mindig érettségi feladatokat csináltunk, kémiából végigcsináltam az Ötösöm lesz kémiából feladatgyűjteményt, illetve a korábbi érettségiket. A Mozaik és Villányi-féle könyveket tudom ajánlani. Duplázással talán 452 pontom volt, de jók lettek a közepeim is, így végül a hagyományos számítással több pontom lett.

Amit tudok mondani, hogy szerintem nagy hülyeség csak az emeltekre alapozni. Sose tudhatod, hogy az adott évben milyen feladatsort kapsz ki. Ha jól sikerülnek a közepeid, már eleve van egy biztonságérzeted, és így nem akkora gáz, ha kicsit elrontod az emelteket.

Egyik évfolyamtársam pl. 50%-os emelt kémiát írt, de mellette nagyon jó volt a többi tárgya, így simán felvették fogorvosira.

Míg másik évfolyamtársam 3. éve próbálkozik, mert a ramaty közepei miatt 90% körüli kémiát kellene produkálnia ahhoz, hogy egyáltalán esélye legyen bekerülni.

2020. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Tanultam
2020. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Mindenki, aki orvosira jelentkezik tanul

2020. júl. 10. 21:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehetőleg legyél kitűnő és vedd komolyan a kötelező érettségiket is, mert a duplázásra hajtani lutri. Amikből pedig emeltezni fogsz mindenképpen járj magántanárhoz. Nekem ez a recept bevált.
2020. júl. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!