Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyennek találtátok a kémiát?

Milyennek találtátok a kémiát?

Figyelt kérdés
Nekem a mosóporos tetszett :D

2020. máj. 12. 13:03
A kérdező szavazást indított:
Kisujjból kiráztam.
Tűrhető volt.
Voltak feladatok, amibe beletört a bicskám.
Jól jönne most ha lenne szóbeli.
Nem mindegy hogy kinek hogy sikerült? Törődj a magad dolgával (csak trollok jelölhetik ezt!)
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

A mosóporos feltette nálam az i-re a pontot. Másfél oldal tömör gyönyör. Ha nem hagyom a végére, talán sikerült volna kibogarásznom a válaszokat a szövegből, de mivel nem így tettem, így nem is maradt rá időm.


Alapvetően szerintem nem volt nehéz a feladatsor, de rossz volt a pontelosztás.

16 pont a kénsavasra erősen a vagy nyersz vagy buksz kategóriába esett, a számolások pedig (nekem) sokáig tartottak. És nem csak a 12-14 pontosak, hanem a 9 pontosakért is meg kellett dolgozni. Irreálisan sok időt vettek el, de egyik kérdés sem volt nehéz, csak sok apró szarakodást igényelt.


Na de az a mosóporos... Könnyes búcsút veszek mind a 9 pontjától.

2020. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem minden évben nehéz 😅

Itthon hamar megvoltam a feladatsorokkal, de élesben sajnos nem volt elég az idő... egy feladat fele lemaradt... a mosóporos nem volt rossz így utólag de amikor először megláttam néztem egy nagyot. Legalább 5x visszatértem hozzá és úgy jöttem rá a válaszokra. A kísérletes feladatokat mint a kénsavas mindig is utáltam, szerintem jó ha a pontok felét megkapom. A táblázatos feladat meg amilyen egyszerű volt, olyan kegyetlenül volt összerakva... aki hajlamos elsiklani apróságok felett az könnyen benézhetett pár dolgot... pl az atomsugár. 143 és 144, most komolyan?

2020. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Z003 ***** válasza:
61%
(középszintet raktam) Nekem nem volt vele különösen bajom (kivéve a számításokkal). Még az elején volt egy ember nevéhez kellet kötni egy találmányt, annál fogalmam se volt. Az tisztítószeres szerintem kifejezetten egyszerű volt. A számítások elég nehezek voltak az elsőnél valamiért többedik átszámolás után is az jött ki hogy 30mol vizet köt meg és nem jöttem rá hogy mit rontottam el.
2020. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egyik számítási feladathoz szinte hozza sem tudtam fogni ott kb 10 pont mínusz alaphangon. Az előző éviek jobban sikerültek otthon.

Ti kb hány pontra számítotok? Én olyan 70%ra

2020. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első 3 feladat tűrhető volt, de ahogy a #2-es mondta, voltak buktató kérdések(pl atomsugár 143 és 144). Nekem a kénsavas elemzés nem nagyon ment, szerintem nem volt korrekt ennyi pontot adni erre az egy feladattípusra. Számolások tűrhetők voltak, csak kevés volt az idő és az utolsó feladatban az elektrolízises rész, amikor a felület és vastagság alapján kellett kiszámolni a levált Cu-t az elég nehéz volt.
2020. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egészen tetszett a feladatsor kivéve az esettanulmányt mert az számomra borzasztó volt.A számolásokat elég könnyűnek éreztem csak az utolsó feladatnál az elektrolízises tartott sokáig amíg rájöttem...úgy mentem el hogy jó lett volna ha 90% fölött sikerül de szerintem sajnos nem lesz annyi ahogy így utólag végiggondoltam de azért reménykedem hogy a 85% minimum meglesz.
2020. máj. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenki hallani akar mindenfélét. Szerintem nagyon jó volt.Én adtam be legelőször, kb. Fél órával előbb. A kénsavas azért volt rossz mert nagyon keverték benne a szervest-szervetlent. Nekem az a feladat is tetszett. nekem a gázos nem ment a b része hogy melyik folyadék volt. Meg az ammóniásC részébe már azt sem tudtam hol tartok, úgyhogy átléptem az elektrolízisre. Szerintem azért volt még nehéz ez a vizsga mert nem volt mentőöv. Újra érettségiztem, és tavaly volt olyan,hogy "ha elakadtál számolj tovább ezzel" és így tudtad folytatni. Idén nem.
2020. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!