Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki a nemzeti közszolgálati...

Aki a nemzeti közszolgálati egyetemen tanul nemzetközi biztonság- és védelempolitika vagy nemzetközi igazgatási szakon, az elmondaná őszinte véleményét a szakokról és az egyetemről?

Figyelt kérdés

Érdemes e oda jelentkezni? A két szak közül melyiket ajánlanád szívesebben? Milyenek a tárgyak, a közösség? Milyen kilátások vannak diploma után? Az egyetemi kollégiumi felvételről esetleg tudsz e valamit?

Idén szeptemberben kezdem az egyetemet, ha minden úgy alakul. Ezt a két szakot jelöltem meg első két helyen. Mivel így érettségi után még van egy lehetőség a sorrendcserére így inkább meghallgatnám több ember véleményét is. Értelmes hozzászólást várok! Előre is köszönöm!


2020. máj. 13. 10:32
 1/3 Smithedó ***** válasza:
Én is nagyon kíváncsi lennék a válaszokra!!!
2021. jan. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ide járok nigre, és nagyon szeretem. A közösség is jó, de ez inkább szakfüggő, csoportfüggő, emberfüggő. Lehet, hogy te jól érzed magad, más pedig nem. De ez mindenhol így van :)

A tárgyak érdekesek, bár van 1-2, ami nagyon nem érdekel (pl.mikro,makroökonómia, gazadági tárgyak) :D de többségében érdekesnek találom őket. A hangulat is nagyon jó, HHK-sok, RTK-sok és ÁNTK-sok sokszor vegyülnek. Diploma után rengeteg mesterképzésre nyílik lehetőséged, akár diplomata is lehetsz. Konzulátusi, nagykövetségi munkákra is lesz lehetőséged, ha rendelkezel megfelelő nyelvismerettel.

Nem vagyok kolis, úgyhogy az ida való felvételiről nem tudok nyilatkozni. Mindenesetre a legjobb koli Magyarországon tudtommal, voltam bent és valóban nagyon fejlett, igényes, de én akkor sem mennék koliba semmi pénzért, inkább vennék ki albérletet haverokkal. Úgy legalább nem hátráltatnának a tanulásban, és nem érezném magam kellemetlenül, hogy készülni szeretnék az aktuális zh-ra vagy vizsgákra, nem pedig lerészegedni, mint a kolisok 99%-a😂 Nem az NKE-s kolisok, az összes koliban ezek vannak. Jobban jársz egy albérlettel hidd el.


Ha valaki szeretne még valamit megtudni, írjon nyugodtan, szívesen válaszolok.:)

2021. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*oda
2021. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!