Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Végezett gyógytornászok!...

Végezett gyógytornászok! Mennyire nehéz az államvizsga?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok végezni gyógytornász alapszakon, már most az államvizsgával riogatnak minket, hogy nyáron is foglalkozzunk a tananyaggal, esetleg kérjük el felsőévesektől a tételeket, mert következő évben a nagy gyakorlat, illetve szakdoga írás miatt nem lesz időnk rendesen felkészülni. Ti mennyit, hogyan készültetek? Illetve milyen egy államvizsga, hányan szoktak megbukni, mennyire szigorúak a tanárok? Most ránéztem a tételekre és valóban van 60 elég nehéz szóbeli tétel, plusz ugye az írásbeli, gyakorlati és a védés. Már előre rettegek a jövő ilyenkortól, pedig jó tanulónak számítok.

2020. máj. 13. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
melyik egyetem?
2020. máj. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
PTE
2020. máj. 13. 19:01
 3/5 Yolo2 ***** válasza:
Bár nem a PTE-n végeztem, biztosan állíthatom, hogy felesleges már most ráparáznod. A nagy gyakorlat pont még jól is fog jönni, mert nem kell feleslegesen órán ülnöd, hanem fixen szabad a délutánod tanulásra. Harmadévben úgy érdemes készülni max az államvizsgára, hogy a mostani vizsgáidra rendesen megtanulod a dolgokat, annál kevesebb munka lesz az ÁV tételek megtanulása.
2020. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a szakdoga írásnak kezdenék neki, később meg fogod magadnak köszönni. :)
2020. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! PTE-n végeztem, én nem éreztem olyan vészesnek, de nyilván tanulni kell. Nem tudom mennyit tudsz az államvizsgáról, de ugye 3 részből áll. Először volt az írásbeli, ami teszt jellegű, de teljesen megtanulható (egy kresz vizsgához tudnám leginkább hasonlítani.) Utána van a gyakorlat, ami szerintem a legnehezebb. Bemész reggel, húzol egy kórházat és egy osztályt és oda kell menned. A kórházban pedig húzol egy beteget, akit kikérdezel, megvizsgálsz és kezelési tervet állítasz fel. Szerintem ez a része nagyon szerencse kérdésé. A harmadik rész a szóbeli, ahol megkapod a tétel címeket, minden évben csak pár tételen szoktak változtatni. Összességében szerintem nem annyira para, mint amilyennek beállítják, ha a 4 év alatt rendesen tanultál. :) Viszont a szakdogát szerintem is érdemes elkezdened, mert a végén már csak nyűg lesz, egyszerűbb ha előbb kész vagy vele. :)
2020. máj. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!