Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy menjek át úgy a vizsgán,...

Hogy menjek át úgy a vizsgán, hogy a tanár utál?

Figyelt kérdés

Adott egy tanár, aki miatt csúszok az egyetemen már jó ideje. Már csak az ő tárgyai vannak vissza.

A gond az, hogy utál és arcra osztályoz. Van olyan, aki felel 5 percet, jó pár dolgot nem tud és kap egy kettesnél jobb jegyet. Más simán felel 20-30 percet, aztán ha egy apró dolgot elront, akkor megbuktatja. Hát, én a második kategóriába tartozom.

Ilyenkor mit lehet tenni? Úgy tudom, hogy egy tantárgyból, a 6. vizsgát lehet kérni más tanárhoz, de nekem több tárgyam is vele van.

És az sem működik, hogy mindent megtanul az ember. Akkor belekérdez konkrétan az ajánlott irodalom egy részébe, ami több szakkönyv bemagolását jelentené. És, amiket még ő maga sem tud.


2020. máj. 15. 02:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudsz tanácsot kérni olyanoktól, akik már elvégezték a tárgyat? Vagy esetleg beszélni a tanárral? Szemináriumot felvenni hozzá, azon aktívan résztvenni?
2020. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Volt pár éve valami, amikor rászóltak és akkor már csak 1-2 embert nézett ki 1-1 csoportban. Hát, ez én lettem. Ismerek olyat, akivel még ezt csinálta és ők egyszerűen 1-2 év után megunták és kiiratkoztak az egyetemről. 1 embert tudok még, akit megbuktatott egy utolsó vizsgán, ő visszament és megfenyegette, aztán behívatott még egy tanárt. Ha nekem is már csak az az 1 tárgy lenne vele, akkor ezt én is megtudnám, de több tárgynál simán ellenem fordíthatná, hogy más tanárokat "ugráltatok".


A tanárral sajnos normális hangnemben beszélni esélytelen. Azt már próbáltam egy házival kapcsolatban. A házira több pont járt és az első időszakban bevittem egyet, ami kész volt annyira, ahogy le volt írva és járt volna rá a pont. Az előttem lévő ember nálam jóval kevesebbet vitt be és kapott rá pontot. Nálam elkezdte mondani, hogy ez semmi, erre nem jár pont. Normálisan elmondtam neki, hogy ezt kellett csinálni, megcsináltam, érdekel a tárgy, szóval mondja el, hogy mit kéne még csinálnom a pontért. Hebegett, habogott, mert nem tudott mit mondani, csak azt mondogatta, hogy erre nem jár pont. Akkor már határozottabban mondtam, hogy akkor megcsináltam, kérem a pontom, ez van a követelményekben. Akkor beírt FÉL pontot, amit még soha, senkinek sem adott.

(Tudom, van olyan, hogy a diák a rossz, de ott konkrétan az egész gyakorlati csoport ledöbbent, hogy nem kaptam normálisan pontot. Óra után mindenki a házimat nézegette és azt mondták, hogy simán jó volt, több, mint a pontok fele még akkor is járt volna rá, ha mindenbe beleköt.)


Szóval, így maximum nekem is csak az marad, hogy agresszívabban beszélek vele.


Tart előadást és gyakorlatot is, gyakorlaton ráadásul egy ideig még próbálkoztam is.

2020. máj. 15. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!