Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Voltam angolból emeltezni,(már...

Voltam angolból emeltezni,(már 1éve érettségizem)és a levelektől nagyon tartok,hogy lepontozzák.sok mulik azon hogy most elérjem a 45%ot és nagyon félek tőle. tapasztalatotok írnátok íráskészség javításával kapcs.?

Figyelt kérdés

2020. máj. 16. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam meg, hogy minden fajtához, pl. panaszlevél, megpróbáltam megtanulni, hogy milyen szempontok szerint írjak és azt néha egy mozaikszóvá próbáltam formázni. (Rossz példa erre most a Humán Papilloma Virus, amit Hülye Postás Városának jegyeztem meg, még kb 10-11 éves koromban egy versenyhez. Vagy a tanárom régen a nátrium, kálium áramlást is NaBe-KaKi-nak tanultuk😅 )

Ugyanezt megpróbálhatod, hogy bevezető, panasz, javaslat és ezekhez egy személyes dolog amit kötni tudsz.

2020. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan kb a felépítés akkor nem ronthatsz sokmindent és nem fognak lepontozni. Arra figyelj hogy ne legyen sok szóismétlés.
2020. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A felépítés alatt mit értesz,leírnád?
2020. máj. 16. 17:51
 4/6 anonim ***** válasza:

A levélnek a helyes felépítését érti, például egy panaszlevélnél:


Dear Miss,Department stb

Bemutatkozás, elmondod hogy mi a problémád,

Kitérsz a problémára, részletes leírás

Lezárás , pl remélem megoldódik a probléma, eddig elégedett voltam stb...

Elköszönés


tavaly raktam le az angol B2 Euroexames vizsgát, és a felkészítő tanárnőm is ezeket szajkózta belém, hogy ilyeneket gyakoroljak.

2020. máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ui: [link]
2020. máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"tapasztalatotok írnátok íráskészség javításával kapcs.?"

Hát, ha angolul is olyan jól fogalmazol, mint ahogy ezt a mondatot sikerült összerakni, akkor...

2020. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!