Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Román nyelvből lehet érettségi...

Román nyelvből lehet érettségit tenni nyelvi érettségiként, 4. tantárgyként?

Figyelt kérdés

Most 11-es vagyok, a nyár folyamán fogunk Magyaorszgára költözni Romániából (ha minden jól megy).

Tudom, hogy 3 alaptantárgyból - matek, magyar, töri - kötelezően érettségizni kell, nem is ezek miatt érdeklődöm, hanem, hogy a nyelvi érettségim lehet-e a román (az ötödik az infó lesz). Emelt szintűt raknék, mivel, természetesen szinte anyanyelvi szinten beszélem.

9. óta készülök a C1-es angol nyelvvizsgára, azt idén szerettem volna letenni, de csak jövőre marad sajnos... Azért nem abból szeretnék érettségizni, mert gondoltam így "papírt szerezhetnék" a román tudásomról. Lenne egy C1 angolom így és egy B2 románom.

Viszont a kérdés: választhatom ezt 4. tantárgynak?

(Persze arra is gondoltunk, hogy rakjak románból is nyelvvizsgát, de ha érettségin ezt ingyen megúszhatom, és el lesz ismerve B2-nek, akkor megfelel.)



#érettségi #nyelvvizsga #román nyelv #nyelvi érettsgi #érettségi választható tantárgyak
2020. máj. 16. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, viszont nem az első héten lenne vizsga. +Nem kötelező angolból vagy németből tenni, viszont ezek a legnépszerűbbek, ezért vannak az első héten.
2020. máj. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké, köszi!
2020. máj. 16. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet nyelvi érettségid a román, viszont ez valószínűleg körülményes lesz. Magyarországon csak olyan tárgyból mehetsz érettségizni (ha még közoktatásban), amiből van év végi osztályzatod. Emiatt lehet hogy osztályozó vizsgát kell tenned, így kapsz éve végi jegyet. Csak lehet a saját sulid nem szervez románból osztályozót és érettségid, emiatt lehet egy másik helyen kell megcsinálnod.
2020. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

értem. hát én ugyebár 3 évig anyanyelvi szinten tanultam a román nyelv és irodalmat... a mo.-i 12-es anyagból kéne osztályozót tennem, vagy az egész 4éves magyarországi tananyagból?

úgy értesültünk, hogy a romániai bizonyítványomban levő jegyeket elfogadják Magyarországon, többnyire a tananyag egyezik a két országban, kivéve a román nyelvet, nyilván.

2020. máj. 16. 21:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetséges hogy a román nyelv és irodalom tárgyadat beszámítják, így akkor nem kell osztályozóznod. De ezt majd a sulitól kell megkérdezni.
2020. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké, köszi!:)
2020. máj. 17. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!