Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valakinek van tippje, mit...

Valakinek van tippje, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Jelenleg a BME-VIK-re járok, villamosmérnöki szakra. A járvány miatt haza kellett költöznöm koliból, és azóta elég motiválatlan vagyok és tanulni sem tudok.


Alapvetően nagyon jó tanuló vagyok, 4.5 átlag alatt még nem voltam itt az egyetemen, de a mostani időszak miatt egyáltalán nincs semmi kedvem ahhoz, hogy tanuljak a zh-imra - elkészítsem a beadandókat.


Most vagyunk utolsó héten, csütörtökön van egy ZH-m + egy házi feladat leadásom és már most semmi kedvem nincs készülni, folyamat csak halogatom; aztán ez után meg vizsgaidőszak lesz, ami meg szintén kész pokol.


Ötletem sincs, hogy hogyan tudnám rávenni magam a tanulásra. Túl sok minden el viszi a figyelmemet itthon, nem tudok koncentrálni, és nem is élvezem jelenleg azt amit csinálok. (házi feladatnak egy webalkalmazást kell csinálni, de engem annyira nem érdekel, nem értem ezt minek tanuljuk).


Utólagosan passziváltatni nem akarok, mert akkor nem tudok most szakirányra bekerülni. Nem akarok emiatt a koronavírusos dolog miatt csúszni sem.



2020. máj. 18. 13:41
1 2
 1/16 anonim válasza:
46%
Leül, tanul, nem nyavalyog. Az élet nem kívánságműsor, nekiállsz, megcsinálod, le van tudva. A melóban is ezer meg egy dolog lesz, ami nem fog tetszeni, minél hamarabb elkezded, annál hamarabb vége. Amúgy meg próbálj kitűzni valami célt, ha ennyit meg ennyit tanultam, megnézek egy rész sorozatot, vagy menj el valahová, sétálj, gyönyörű már az idő, élvezd kicsit. Tanulni meg megpróbálhatsz valami szokatlan helyen, például kávézóban, parkban, könyvtárban, akármi.
2020. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Ha nincs kedvem tanulni, arra szoktam gondolni, hogy milyen sok időt beleöltem már az egyetembe, és ha nem fejezem be, nem csinálom rendesen, akkor ezt mind dobhatom a kukába.

Ne szivasd meg saját magadat!

2020. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Gondolj arra, hogy nem akarsz csúszni, és hogy szakosodni akarsz!
2020. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%

Hello!

Ugyanez a szak, csak kicsit előrébb, MSc zv előtt. :) Muszáj tolni, mindig új motivációt kell keresni. Ha most nem, később meló mellett meg iszonyat csinálni az egyetemet. Kitartás!

2020. máj. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

"és ha nem fejezem be, nem csinálom rendesen, akkor ezt mind dobhatom a kukába."

Amúgy ez nem igaz. Alapvetően azt is értékelik a cégek, ha egy részét elvégezted, vagyis csak papírod nem lesz, de a tudásod megmarad.

2020. máj. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Áh info2, mi anno úgy csináltuk, hogy valaki megcsinált egy alapot, és mi a saját adatbázisunkhoz igazítottuk. Szóval nem 0-ról csinálta a legtöbbünk. Mondanom sem kell, amikor bemutattam a gyakveznek nem működött rendesen, de adott az egészre a dokumentációval együtt (ahol látszott, hogy működik) 6 pontot a 10-ből. Hát mondanom sem kell már ott sem voltam, örültem, hogy túl vagyok rajta. Összességében én szerettem a tárgyat a zh-n majdnem max pontot írtam, vizsgán végül a formális nyelves rész miatt csak 4-es lettem. A számítógép-hálózatos rész nagyon megtetszett, az kelleni is fog specen, kivéve a VET-re mész, (oda szinte csak a VET-es tárgyak kellenek).

Amúgy a 4. félév nekem sokkal jobban tetszett, mint a korábbiak, itt végre tanultunk valamit a szakmáról is. Plusz mikroelektronikából akkor éppen volt megajánlott jegy. :D


Melyik specet választottad?

2020. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

#5-ös vagyok.

Miért is lettem le pontozva? :D

Mert igazat írtam? :D

Ha a cégeket annyira érdekelné a diploma, akkor eddig senkit nem vennének fel, amíg nincs meg a papírja. Azért alkalmazzák a hallgatókat is diploma nélkül, mert már közben van olyan tudásuk, ami segíti a céget.

Nem kevés ember van, aki abbahagyta az egyetemet, mert egy cégnél helyezkedett el.

2020. máj. 25. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, engem egy állásinterjún azt mondták, hogy hosszú távon elvárás. Illetve egy másikon, hogy keressem(!) majd őket, ha már megvan a diplomám. Úgy hogy egy félévem volt hátra, jó tanulmányi eredményekkel. (BME-villany)

Amúgy az interneten, gyakorlatilag nem találsz olyan hirdetést, ahol legalább 1 év szakmai tapasztalatot ne kérnének a diploma mellé.

Én ahova bejutottam, oda protekcióval sikerült.

Ennek ellenére, tudom, hogy sokan dolgoznak gyakornoki pozícióban papír nélkül.

2020. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem*
2020. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan jártam anno, mint a 8-as. :D
2020. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!