Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet jelentkezni kollégi...

Hogy lehet jelentkezni kollégiumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha minden jól megy, felvesznek a BME-re. Nagyon szeretnék a Schönherz koliba menni, viszont az a helyzet, hogy Pesten élek - szerintetek így is lehetséges, hogy felvegyenek, amennyiben megfelelő pontszámot érek el?


Illetve az lenne a kérdésem, hogy hogyan és mikortól lehet jelentkezni kollégiumokba?



2020. máj. 19. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2020. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősünk lánya szintén pesti volt és felvették így is a Schönherz koliba, de neki nagyon magas tanulmányi és szociális pontjai voltak. Egy próbát megér, de sajnos tényleg kevés rá az esély.
2020. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Egyáltalán nem esélytelen, senkit nem érdekel hogy hol laksz. Gólyaként bekerüléshez a felvételi pontodat nézik, ez alapján töltik fel a helyeket.

(Szociális alapon is bekerülhetsz de kevesen jutnak be így) utána leginkább az utolsó 2 féléved tanulmányi átlaga fog számítani.

Én nem vagyok Budapesti, de mivel nem vagyok olyan helyzetben hogy szoc pályázatot adjak le ugyan annyi eséllyel indultam mint aki a szomszéd utcában lakott

2020. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

#3 vagyok, hogy a "hogyan lehet jekentkezni" kérdésre is válaszoljak:

Ha felvettek egyetemre minden információt meg fogsz kapni, onnantól lesz hozzáférésed a kefir.bme.hu oldalhoz ahol leadhatod a jelentkezésed. Ha vik-re mész akkor csak a Schönherzbe tudsz jelentkezni gólyaként, ha meg nem vik-es vagy akkor nem oda fogsz kerülni.

(Van néhány építész is ott, de úgy tudom gólyaként ők sem kerülhetnek oda, de hogy náluk ez hogy megy pontosan azt nem tudom)

2020. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!